Tırnak Etinizi Koruyan ve Onaran Krem

0

Tırnaklarınızın etrafında bulunan etleri manikür yaptırarak veya kopararak alabilirsiniz. Ancak bu etlerinde bir işlevinin olduğunu ve aslında tırnatığınızı mantar ve enfeksiyonlardan koruduğunu biliyor musunuz? Tırnak eti yoksa veya kesilmişse vücut enfeksiyon ve tırnak mantarına karşı savunmasız kalır, çünkü o bölgede kir ve bakteri derinin altına girebilir.

Tırnak etlerinizin kesilmesi ayrıca tırnağın üzerinin pütürlü veya beyaz lekelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Tırnak etlerinin yumuşak olması amaçlanmıştır. Bunun için tırnak etlerinizi koruyacak, yumuşatacak ve bakteri oluşmasını önlecek bir krem tarifimiz olacak. Tırnağınızdaki beyaz lekeleri nedenleri ve tedavi yöntemleri

MALZEMELER:
1 çorba kaşığı organik balmumu
1 ½ yemek kaşığı organik çiğ shea yağı
½ çay kaşığı organik hindistan cevizi yağı
2 damla E vitamini yağı
2 damla limon esans yağı
8 damla lavanta esansiyel yağı
2 damla mür esansiyel yağ
2 damla çay ağacı esansiyel yağı (isteğe bağlı) Tırnak dibindeki yarım ay şekli sağlığınız hakkında bilgi veriyor

Tırnak eti kremi nasıl yapılır?
Kendi tırnak eti kremi yapmak için, küçük bir tencerenin yaklaşık üçte birini suyla doldurarak başlayın. Suyu kaynamaya getirin. İçine shea yağı, balmumu ve hindistancevizi yağını mason kavanozuna veya ısıya dayanıklı cam kaba ilave edin ve tencereye koyun. Bu maddeler eriyene kadar karıştırın. Stearik ve oleik asitler ile E vitamini ve A vitamini yüklü olduğu için shea yağı çok etkilidir. Cildin genç görünümünü sağlayan kolajen açısından yüksektir. Arı balmumu shea yağı ile birlikte mükemmel bir nemlendirici oluyor. Ve tabi ki, Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel ve nemlendirici özellikler sunarak, bu kolay yapılı tutkal korumasına faydalar sağlar. Ayrıca birçok antioksidan içerir. Tırnaklarınız neden sarı? Nasıl beyazlatılır?

Eriyen malzemeleri sıcak suyun içinden çıkarın. E vitamini, lavanta, limon ve mür esansiyel yağlarını ekleyin . E vitamininin cildinizin sağlığı için mükemmel olduğunu biliyoruz. E vitamini shea yağı ve balmumu içinde bulunsa da, biraz daha ekleme yarar vardır. E vitamini, tırnaklarınızın güçlenmesini de sağlar. Sık kırılan tırnaklarınızı nasıl güçlendirirsiniz?

Malzemelerin hepsini iyi harmanladıktan sonra, küçük bir kaba veya kavanoza aktarın ve karışımın oda sıcaklığına soğumasına izin verin. Yoğun bir krem haline gelecektir. Kullanmak için, tırnak etrafına masaj yaparak sürün. Tırnak etrafından kremi 10-15 dakika beklemesine izin verin. Veya basitçe masaj yapın, tüm eliniz için bir nemlendirici olarak kullanın. Günlük olarak kremi uygulayabilirsiniz. kavanozun içine elinizi sokmadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun. kremi uygulayabilirsiniz. Kabın içine atmadan önce ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun. Bu kremi birkaç ay kullanabilirsiniz. Banyo dolabında saklayabilirsiniz. Tırnak etlerinizi güçlendirmenin yolları


Share.

About Author

Comments are closed.