Tırnak Kırılmalarını Önleyen Krem

0

Bazı kişilerin tırnakları bir türlü uzatamaz. Tırnakları katman katman kalkar ve kırılır. Özellikle de kış aylarında tırnak etlerinde çatlamalar meydana gelir. Bunun başlıca nedeni nem eksikliğidir. Tırnaklarınıza ihtiyacı olan nemi verecek bir tarifi sizlerle paylaşacağız.

Gerekli olan malzemeler
100 gr. shea yağı
2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
1 yemek kaşığı jojoba yağı
1 yemek kaşığı E Vitamini Yağı
20 damla lavanta yağı
20 damla günlük yağı

Shea yağı ve hindistancevizi yağını düşük ısıda bir çift kazanda eritin. Eritildikten sonra, jojoba yağı, E Vitamini ve uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın.

Lavanta yağı, yatıştırıcı cilt tahrişlerinde özellikle iyidir ve günlük yağı, sağlıklı hücrelerin rejenerasyonunu destekler.

Karışımı yaklaşık bir saat soğumaya bırakın veya üst katı katılaşmaya başlayıncaya kadar bekleyin.

Bir stand mikser veya el mikseri kullanarak, kalınlaşana kadar yüksek hızda karıştırın ve losyon benzeri bir kıvama ulaşır. (İstediğiniz kıvamı almakta güçlük çekiyorsanız, bir kaç dakika daha buzdolabına koyabilirsiniz ve tekrar karıştırmayı deneyebilirsiniz.)

Evinizde bulunan boş bir kavanoza kremi koyun. Tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize bi yağı sürün. Özellikle de geceleri sürün. İlk başta fazla yağlı gibi durabilir ama kısa süre içinde deriniz tarafından çekilecek ve elleriniz yağlı olmayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.