Topuk Çatlaklarını Anında Rahatlatacak Formül

0

Topuklarınızdaki kuruluk ve çatlaklar sizi rahatsız ediyorsa çok hızlı bir şekilde düzeltmenin yöntemi var. Yöntemi uygulayın anında rahatlamayı ve farkı hissedin.

Genellikle, kötü ayak bakımı veya bazen çinko ve omega-3 eksikliği, topuklarda çatlaklara neden olur. Hem topuklarınız yumuşasın hem de rahat bir uykuya dalın

Gliserin, limon ve karbonat tozu
Bu karışım çatlak topukların iyileşmesine yardımcı olur ve diğer çatlakların gelişmesini önler.

Yapmanız gerekenler 
Büyük bir kapta bol miktarda su, limon, gliserin ve karbonat tozu karıştırın. Ayak banyosunun keyfini yaklaşık 15 ila 20 dakika boyunca çıkarın, ardından kuru cildi çıkarmak için ponza taşıyla ovun.

Ayak banyosu için zamanınız yok mu? Malzemeleri susuz karıştırın ve ayaklarınıza uygulayın. Çorapları giyin ve uyuyun. Ertesi sabah ayaklarınızı yıkayın ve kuru cildi temizlemek için ponza taşı kullanın. Bunu dört ya da beş gün boyunca tekrarlayın; kesinlikle iyileşme göreceksiniz. Kuru ve çatlak topuklar için basit ev çözümleri

Yardımcı olabilecek bir diğer şey bal ve sudur. Sadece bir bardak balı suyla karıştırır ve 15 ila 20 dakika boyunca ayaklarınızı içine koymanız gerekir. Bu sırada ayaklarınıza masaj yapın, böylece ayaklarınız karışımı tamamen emebilirler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.