Tüm Cilt Tipleri İçin Güzellik Sırları

0

Güzel bir cilt için nesilden nesile aktarılan bazı sırlar vardır. Hepsini evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazıda tüm cilt tipleri için güzellik sırlarını ve bunları nasıl uygulayabileceğinizi bulabilirsiniz.

Evde hazırlayıp, uygulayabileceğiniz güzellik maskeleri ve cilt bakım ipuçları, 3 farklı cilt tipi ayrı ayrı verilmiştir.

A. Yağlı ciltler

 1. Domates dilimlerini kesin ve cildinize sürün. Yüzünüzde tonik görevi görecektir, aynı zamanda da sıkılaştırıcı özelliği vardır.
 2. Aynı şekilde elma dilimlerini yanak ve alın bölgesine sürebilir ve cildinizdeki fazla yağın gitmesini sağlayabilirsiniz.
 3. Yulafı pişirip ezerek yumurta ile karıştırabilir ve maske olarak kullanabilirsiniz. Cildinizdeki aşırı yağlanmayı önleyecektir.
 4. Pamuğu süte batırıp yüzünüzde temizleyici olarak kullanabilirsiniz.
 5. Taze sıkılmış limon suyu ile sütü karıştırın ve yüzünüzü temizlemek için kullanın. Ancak ardından temiz su ile yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin. Limon, yüzünüzdeki fazla yağlanmayı önleyecektir.
 6. Yüzünüzü, bir yüz yıkama ürünü ya da hafif bir sabunla günde en az 3 kez yıkayın.

B. Kuru ciltler

 1. Kuru ciltler için harikalar yaratan olgun avokado püresi ve olgun muzu karıştırarak maske hazırlayabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz.
 2. Tüm cilt tipleri için peeling önemlidir ancak özellikle kuru ciltler için peeling daha da önemlidir. Peeling yapmayı ihmal etmeyin.
 3. Kuru ciltlerin fazladan nemlendirilmeye ihtiyaçları vardır. Düzenli olarak derin besleyici bir krem ​​veya losyon kullanın.
 4. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Bir E vitamini kapsülü ve 2 yemek kaşığı zentinyağını karıştırarak yüzünüze uygulayın.
 5. Cildinizi nemli tutmak için günde 8-10 bardak su içmeye ve olgun papaya, olgun muz ve mango gibi meyvelerden tüketmeye özen gösterin.

C. Hassas ciltler

 1. Yüz yıkama konusunda dikkatli olun. Hassas ciltler için uygun olarak yüz yıkama ürünleri kullanın.
 2. Peeling ürünlerinin de hassas ciltler için uygun olanını seçmelisiniz ve çok sık uygulamamalısınız.
 3. Multani mitti ve gül suyu gibi tepkimeye girmeyen ürünleri, bir tutam zerdeçal ve 1 yemek kaşığı tam buğday unu ile karıştırarak maske hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.
 4. 4.Nane maskeleri de hassas ciltler için iyidir.
 5. Hassas ve kuru ciltler için avokado ve bal maskesi de yapabilirsiniz.
 6. Dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.
 7. Günde en az 8-10 bardak su için ve en az 8-10 saat uyumaya özen gösterin.
 8. Beslenmenize, taze sebzeler ve mevsimlik meyveler ekleyin. Ayrıca antioksidan özellikleri ile üzüm sizin için idealdir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.