Tüm Gün Terlemek İstemiyorsanız “Kil Deodorantı” Yapın

0

Yaz sıcaklarının gelmesine az kaldı. Sıcak günlerde koltuk altınızın taze ve kokusuz olması için deodorant kullanıyorsunuz. Ancak bir çok doğal deodorantın bile ağır metaller içerip içermediğini bilemezsiniz. En iyisi kendi kil deodorantınızı yapın, hem gün boyu kuru kalın hem de hiçbir zaman ter kokusu korkusu yaşamayın.

Bu ev yapımı kil deodorantı yaz ayları için en iyi hediyedir. Hindistan cevizi yağı ve çay ağacı yağı doğal olarak antibakteriyeldir, bu yüzden saatlerce taze kalıyorsunuz. Shea yağı ve balmumu süper nemlendiricidir ve tıraş bıçağı dahil tahrişleri yumuşatır. Ve kil nemi emer. Kristal deodorant nedir? Nasıl kullanılır?

Gerekli olan malzemeler
2 yemek kaşığı balmumu
3 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
1 yemek kaşığı shea yağı
2 yemek kaşığı bentonit kili
20 damla çay ağacı yağı
Temiz kavanoz İz yapmayan sprey deodorant tarifi

Yapılışı
Balmumu, hindistancevizi yağı ve shea yağını küçük bir tencerede düşük ateşte eritin. Tamamen eridiğinde, ocaktan alın ve bentonit kil ve çay ağacı yağı ekleyin. Birleştirmek için çırpma teli kullanın. Bir kavanozun içine dökün ve tamamen soğumaya bırakın.

Yağ bazlı olduğu için, her koltuk altına bezelye büyüklüğünde bir miktar uygulayın ve giyinmeden önce koltuk altınızın yağı çekmesini birkaç dakika bekleyin. Tüm gün boyunca kuru kalacağınızdan emin olun, ayrıca ter kokusu da kesinlikle olmayacak. Balmumu bulunmayan deodorant tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.