Tüm Saç Sorunlarınızı Çözecek 7 Yağ

0

Bu doğal yağlar saçınıza nem ve parlaklık katacak, kuru, pul pul cildi azaltmaya yardımcı olan kafa derisini besleyecektir.

Aşağıdaki tedavilerden herhangi birini uygulamak için, köklerinize biraz oda sıcaklığına veya hafifçe ısıtılmış yağa masaj yapın ve saç derisine saç kremi ile yaptığınız gibi uçlara kadar çalışın. Bir duş başlığı takın ve yaklaşık yarım saat bekletin, sonra saçınızı tamamen doğal bir şampuan kullanarak yıkayın.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı tüm saç tipleri için mükemmeldir. Kuru saçlar için derin bir bakım tedavisi veya kepek ve dökülme ile mücadele için bir sıcak yağ tedavisi olarak kullanabilirsiniz. Evinizde Hindistan Cevizi Yağı Bulundurmak Için 25 Neden

Güçlü bir saç kremi olarak kullanmak için, sıvılaşana kadar birkaç çay kaşığı hindistancevizi yağı ısıtın ve sonra kafa derisine masaj yapın ve saçınızın uçlarına doğru çalışın.

Saçlarınız doygun hale geldiğinde, etrafına bir havlu sarın ve yağın bir ila iki saat kalmasına izin verin. Daha derin bir bakım tedavisi için, bir gece bekletin.

Daha sonra saçınızı iyice durulayın ve sonra her zamanki gibi şampuanlayın. Bu, yağın saç şaftına tamamen nüfuz etmesini ve iç nem kaybını sınırlarken içeriden derin bir şartlanma getirmesini sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağıyla ilgili tüm yazıları okumak için tıklayın

ARGAN YAĞI

Saçınızı kıvırma ve düzeltme ütüler ve fön makineleri gibi ısıtılmış şekillendirme araçlarından korumak için argan yağı kullanın.

Herhangi bir şekillendirme aleti kullanmadan önce, önce avucunuzu 2-3 damla argan yağı uygulayın. Daha sonra saçlarınız boyunca köklerden yağla kaplayan uçlara eşit olarak dağıtmak için bir fırça veya tarak kullanın ve ısı hasarından koruyun.

Argan yağı, havuzlar ve deniz suyunun saçlarınıza verdiği hasarı da giderir. Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Saçlarınızı kökten uca kadar 2-3 damla yağ uygulayarak tuz veya klordan koruyabilirsiniz.

SIZMA ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağının güçlü antioksidanları ve yumurta sarısı içindeki protein, vitaminler ve yağ asitlerinin kombinasyonu, saç tellerini ve folikülleri güçlendirmek için çalışacak ve saç uçlarındaki kırılmayı durduracaktır.

Bu amaçla zeytinyağı kullanmak için iki yumurta sarısı ve iki yemek kaşığı zeytinyağı birleştirin. Cilt Bakımın Zeytinyağının İnanılmaz Sonuçları

Karışımı yarım fincan soğuk suyla seyreltin. Bu yumurtalar pişirmeye başlayabileceği için ılık veya sıcak su kullanmayın ve dışarı çıkmak için bir kabus olduğu için saçınızda pişmiş yumurta istemezsiniz.

Karışımı iyice karıştırdıktan sonra, yavaşça kafa derinize masaj yapın ve sonra 20 ila 30 dakika bekletin.

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Saçı canlandıran, daha sağlıklı ve daha parlak, daha kalın bir görünüme sahip olan ve ayrıca çevresel hasara karşı koruyan zengin miktarda pünik asit sayesinde pratikte mucizeler yaratabilir. Nar Çekirdeği Yağı: Cildinizi Yenileyin

Yapmanız gereken tek şey elinizin avuç içine birkaç damla eklemek ve saç derinizden uçlarınıza kadar iyi sonuçlar almak için saçınızdan geçirmektir.

BİBERİYE ESANSİYEL YAĞI

Gri saçları istemiyorsanız biberiye esansiyel yağına dönün, çünkü grileri koyulaştırmaya yardımcı olur. Tabi bu uygulama koyu saçlılar için.

Bu amaçla kullanmak için, birkaç damlayı hindistancevizi veya zeytinyağı gibi bir taşıyıcı yağla birleştirin, kafa derisinden saçınızın uçlarına kadar çalışın ve sonra yaklaşık iki saat bekletin. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayın. Biberiye Özü Yağı Nasıl Yapılır?

AVOKADO YAĞI

Yağ, saç derisine masaj yaparken, saçların hepsine saç foliküllerine girdiği için saçınızın daha hızlı büyümesine bile yardımcı olabilir, böylece saç üretmek ve daha kalın hale getirmek için ihtiyaç duydukları beslenmeyi sağlar.

Derin yumuşatma ve saç büyümesi için avokado yağı kullanmak için, kafa derisine ve saçınıza bol miktarda masaj yapın ve sonra geniş diş tarağı kullanarak tarayın.

Birkaç saat boyunca sihrini çalışırken bir duş başlığı takın veya başınızı bir havluya sarın. Daha sonra, her zamanki gibi şampuanlayın ve iyice durulayın. Süper Nemlendirici Aloe Vera- Avokado Yüz Maskesi

JOJOBA YAĞI

A, E ve D vitaminleri ve diğer besinler ile dolu olduğundan, tüm saç tiplerini besleyebilir, ancak özellikle hasarlı saçları onarmak ve yeni, daha sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için etkilidir.

Saçı doyurmak için yeterli miktarda mikrodalga fırın kasesine az miktarda yağ koyun. Yağ ılık ama çok sıcak olmayana kadar mikrodalgada ısıtın. Parmaklarınızı daldırın ve kafa derinizden yaklaşık bir inç başlayarak, saç şaftlarını eşit bir şekilde kaplamak ve doyurmak için parmaklarınızı saçınızdan geçirin.

Daha sonra bir duş başlığı takın veya başınızı bir havluya sarın; 20 dakika bekletin ve sonra her zamanki gibi yıkayın ve bakım yapın. Saç için Jojoba Yağı Kullanmanızı Gerektiren 9 Neden


Paylaş.

About Author

Comments are closed.