Tüyleri Tıraş Ederken Yapılan 8 Hata

0

Tüylerinizi almak için tıraş bıcağını tercih ediyorsanız bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Tüyleri tıraş bıcağıyla almak kolay bir iş gibi görünebilir ancak doğru yöntemler uygulanmadığı zaman zarar görebilirsiniz.

1. Duşa girer girmez bacaklarınızı tıraş etmeyin
Duş yaparken tıraş işlemini yapıyorsanız, o zaman duşa girer girmez hemen tıraş yapmayın. duşta en az 15 dakika kaldıktan sonra tüylerinizi alın. Duş sırasında tüyler ve dipleri yumuşar. tıraş etmeyi kolaylaştırır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın tüm yöntemleri ve avantaj ile dezavantajları

2. Gece tıraş daha iyidir
Geceleri traş, bacaklarınızı daha pürüzsüz yapar. Uyurken bacaklarınız hafifçe şişer, bu da kılların foliküllerine geri çekilmesini sağlayabilir.

Evde tıraş kremini kendiniz hazırlayın

3. Sabun kullanmayın
Ne kadar aceleniz olursan olsun, “kuru” traş yapmayın. Tıraş bıcağının bacağınız üzerinde hemen kayması cilt üzerindeki tahrişi de en aza indirecektir. Ancak sabun bu kaymayı yapabilir ama cildinizdeki yağı alacağı için canınız yanabilir. Tıraş yaparken cilt nemlendiricisi ve bir tutam, saç kremi aynı derecede iyi bir iş çıkarır.

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanın doğal yöntemleri

4. Çok bıcaklı tıraş makinası kullanın
Vücudunuzun tüm kıvrımlarına uyabilmesi için çok bıcaklı tıraş makinası kullanmak yararlıdır. ayrıca çok bıçaklar tüylerin daha derin alınmasını sağlar.

Hangi epilasyon yöntemi size daha uygun

5. Jiletinizi yeterince sık değiştirin
Kendinize güzel bir tıraş makinesi almış olabilirsiniz, ancak bıçağınızı ilk donukluk belirtisinde değiştirmezseniz (genellikle yaklaşık 5 ila 10 tıraş) size hiç faydası olmaz. Eski bıçaklar sadece etkisiz olmakla kalmayıp, potansiyel olarak enfeksiyonlara neden olabilecek şişlik ve kızarıklık ve bakterilere neden olma olasılıkları daha yüksektir.

Batıkların önlenmesinin 5 yolu

6. Ters tıraş yapmayın
Tüylerinizi her zaman tüylerin uzama yönünde alın. Çok hassas bir cildiniz varsa, yukarıya doğru tıraş olmayın. Terstıraş ile tüyleri daha iyi alacağınıza inanabilirsiniz ama aynı zamanda tahriş, çizik ve kesik olasılığını arttırır. Kıllarınız zaten çok kısasa ve cildiniz ılık ve yağlanmışsa, tüyleri uzama yönüne doğru almak daha güvenlidir.

Evde ağda yapmanın püf noktaları

7. Jilet yanığını önlemek veya tedavi etmek
Sık ve kuru tıraş cilt üzerinde tahrişe ve jilet yanıklarına neden olabilir. Jilet yanıkları uzun süreli yaralara dönüşebilir. İlk başta bu rahatsız edici kırmızı yumruları önlemeye yardımcı olmak için mutlaka vücud peelingi kullanın. Yumruları tedavi etmek için etkilenen bölgeye sıcak bir kompres koyun – ısı tüyü gevşetir. Duş aldıktan sonra, tüyü yumuşatmak için losyon uygulayın ve cildinizin enfeksiyonlara daha az eğilimli olmasını sağlayın.

Ağda acısı en aza nasıl indirilir?

8. Erkek tıraş bıcağını kullanmayın
Pek çok kadın erkek tıraş bıçağı kullanmayı daha etkili buluyor. Bunlardan bazıları kadınlar için uygundur. Ancak kadınlara özel satılan tıraş bıcaklarıyla daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.