Tuz ve Limon İle Vücut Peelingi Tarifi

0

Vücudunuzu pürüzsüz ve yumuşak yapacak peeling ürünleri çok fazla para harcıyor olabilirsiniz. birkaç malzeme ile evinizde kendin vücut peelinginizi hazırlayabilirsiniz. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan bu peeling satın aldıklarınız kadar vücudunuzu kusursuz hale getirecektir.

Malzemeler: Epsom tuzu (veya kaba tuz kristalleri),
zeytinyağı,
limon veya limon suyu,
lavanta veya diğer bitkiler (isteğe bağlı)

Neden Epsom tuzu: Epsom tuzu inanılmaz bir cilt bakım ürünüdür. Deri tarafından kolayca emilen magnezyum sülfitden oluşan doğal bir mineraldir. Cildi doğal olarak yumuşatır, ölü hücreleri uzaklaştırır, iltihabı azaltır ve kasları rahatlatır. Epsom tuzunun her evde olması için 17 neden

Neden zeytinyağı: Zeytinyağı ipeksi pürüzsüzdür ve cildi nemli tutmaya yardımcı olur. Kormayın vücudunuz yağlı olmayacaktır.

Neden limon veya limon suyu: Limon doğal beyazlatıcılardır, tırnaklarınızı beyazlatmak ve cilt lekelerini giderme konusunda ağartıcı gibi görev yapar.

Neden bir bitki: Peelinginize daha fazla fayda eklemek için bitkilerden yararlanabilirsiniz. biz vücudunuzu dinlendirmesi ve rahatlaması için lavanta kullandık.

İhtiyacınız olacak malzemeler
½ fincan + 2 yemek kaşığı Epsom tuzu ya da kaba tuz kristalleri
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Bir limon ya da limon suyu
Bitki yağları (isteğe bağlı)

Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Kapaklı bir kavanozun içine yerleştirin. Pürüzsüz, parlak bir cilt için haftada bir kez kullanın. Bir bitki yağı kullanıyorsanız limon suyunun ardından ilave edin. Kuru veya duşta vücudunuza peeling yaptıktan sonra ılık su ile duş yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.