Ünlülerin Güzellik Uzmanlarından Genç Cilt Tüyoları

0

Ünlü kadınların ilerleyen yaşlarına rağmen nasıl güzel kalabildiklerine imrenerek bakılır. Herkesin ünlüler gibi kişisel bir güzellik uzmanı maalesef olamayacağı için, ünlülerin güzellik uzmanlarının tüyolarını dikkate alarak, evde bu önerileri uygulamak mümkün. İlk ve en önemli kural sağlıklı bir cilt.

Cildinizin güzelliği, her zaman farkında olmadığınız birçok şeye bağlıdır. Aşağıda ünlülerin güzellik uzmanlarının paylaştığı cildin genç kalması için tüyoları bulabilirsiniz.

1. Sadece öğle yemeğinden önce kahve için
Güzellik uzmanları, kahve severlerin öğle yemeğinden önce kahve içmelerini tavsiye ediyor. Kafein, cilde zarar verebilir ancak sabahları metabolizmayı hızlandırır ve sabah saatlerinde kahve daha iyi sindirilir. Kahveyi su, bitki çayı, meyve suyu veya maden suyu ile değiştirilebilirsiniz. Bu değişikliklerin cildinizin üzerinde büyük bir etkisi olacağını fark edeceksiniz.

2. Her gün havlularınızı değiştirin
Jennifer Garner ve Reese Witherspoon gibi ünlülerle çalışan güzellik uzmanı Nerida Joy, cilt sağlığının, çarşaf ve havluların ne sıklıkta değiştirildiğine de bağlı olduğunu düşünüyor. Bunlar, ölü deri hücrelerini yiyen ve farklı cilt iltihaplarına neden olabilen bakteriler için mükemmel bir ortamlardır. Bu nedenle, havluların her gün, yastık kılıflarının yağlı bir cildiniz varsa her 3 günde bir, kuru veya normal bir cildiniz varsa haftada bir kez değiştirilmesini öneriyor.

3. Herkes peeling kullanmamalı
Cilt veya sivilce sorunu olan herkesin peeling kullanmaması tavsiye ediliyor. Bunun yerine, alkol veya sabun içermeyen hafif ürünler kullanın.

4. Farklı ürünler kullanırken ara verin
Cildiniz için farklı ürünler kullanırken, kısa molalar (5-10 dakika) vermenin en iyi yol olduğunu belirtiyorlar. Çünkü, cildin her ürünü emmesi için zamana ihtiyacı vardır. Örneğin yüzünüze nemlendirici sürdükten sonra hemen üzerine başka bir ürün kullanmayın, bekleyin. Kahvaltı yapmak veya kıyafet seçmek için bu dakikaları kullanabilirsiniz.

5. Gündüz kremi olarak göz kremi kullanın
Cildinize, gündüz ve gece kremi olarak göz kremi kullanılması öneriliyor. Göz kremi cildin daha derin katmanlarına nüfuz edebilen birçok besin içerir, kan akışını artırır, cildi nemlendirir ve küçük kırışıklıkları giderir. Ve yüz kremi, boyun, bacak ve kolları nemlendirmek için harika bir alternatif olabilir.

6. Daha erken uyuyun
İyi bir uyku, güzellik için en iyi araçlardan biridir. Ünlü güzellik uzmanları, her gün bir önceki günden 10 dakika önce yatağa gitmeyi tavsiye ediyor.

7. Cildinizi 2 aşamada temizleyin
Cilt uzmanları, cildin 2 aşamada temizlenmesini öneriyor. İlk olarak, yağ bazlı bir ürün kullanarak, sebumu çözebilir ve kiri temizleyebilirsiniz. İkinci aşamada, cildi temizlemek için düzenli bir ürün kullanabilirsiniz. Bu, sivilceli, yağlı ciltler ve büyük şehirlerde yaşayanlar için mükemmeldir.

8. Gözenekleri küçültmek için lavanta yağı kullanın
Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow’un güzellik uzmanı Anastasia Achilleus, açık gözenekleri kapatmak için, birkaç damla lavanta yağını sıcak bir havluya koyup birkaç dakika yüze koymayı tavsiye ediyor. Bunu düzenli olarak yaparsanız (haftada en az birkaç kez), gözenekleriniz önemli ölçüde küçüleceğini göreceksiniz.

9. Tırnaklarınızı parlatmak için diş macunu kullanın
Diş macunu dişlerinizi temizlemek ve parlatmanın yanı sıra, tırnaklarınıza bakım yapmak ve parlatmak için de idealdir. Her tırnağınıza biraz diş macunu koyup 10-15 dakika bekletin. Sonra, tırnaklarınızı bir diş fırçası ile hafifçe ovalayın. Daha parlak ve daha beyaz olduklarını göreceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.