Uzun ve Sağlıklı Kirpikler İçin 5 Doğal Yol

0

Kipriklerinizin uzun ve sağlıklı olması için onlara da özen gösterilmesi ve bakım yapılması gerekir. Bunun için sizlere 5 doğal yöntem önereceğiz. Bu yöntemlerin hepsi kirpikleriniz için çok iyi sonuçlar verecektir.

1. Yeşil Çay
Flavonoidler gibi yeşil çayın faydalı özelliklerinden yararlanın. Yeşil çayın içine bir pamuk topu daldırın ve kirpiklerin üzerine sürün. Çay foliküllerin temizlenmesine yardımcı olacak ve kirpiklerinizin daha hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

2. Fırçalama
Kirpik tarağı ile günde iki kez kirpiklerinizi fırçalayarak, büyümeyi teşvik edebilirsiniz. Fırçalama, kirpiklerinizi dökülmesini önleyen doğal yağların dağılmasına yardımcı olur.

3. Limon ve Zeytin Yağı
Zeytinyağı kirpikleri korur ve uzatır. Ayrıca, zeytinyağının zaten sağlıklı olan özelliklerini, doğal bir antiseptik ve antimikrobiyal madde olan limon esansiyel yağı ekleyerek artırabilirsiniz. Limon ve zeytinyağı karışımını yatmadan önce kirpiklerinize uygulayın ve sabah temizleyin.

4. Uygun Diyet
Protein ve vitaminlerin yüksek olduğu sağlıklı bir diyet yiyerek kirpik büyümesini desteklemeye yardımcı olabilirsiniz. Balık, yumurta, fasulye ve yoğurt gibi yiyecekler sağlıklı kirpiklere katkıda bulunabilecek iyi seçimlerdir. Soya proteini kirpik büyümesini simüle etmek için de faydalıdır.

5. Ev Yapımı Kirpik Serumu
“Kirpik Kalınlaştırıcı Serum” olarak da adlandırılan ev yapımı bir karışım tarifi vereceğiz. Sadece hindistancevizi yağı ve bir damla esans yağından oluşuyor. Hindistan cevizi yağı kirpiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olabilecek yararlı yağ asitleri ile doludur. Ve biraz lavanta esansiyel yağı ek besin sağlar!

Bunu yapmak için, küçük bir şişenin için hindistancevizi yağı ile doldurun ve üstüne birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekleyin. Şişenin kapağını kapatın ve iyice sallayın. Kullanmak için karışımı hafifçe kirpikleriniz üzerine sürün. Serumu kirpiklere masaj yapmak için ellerinizin temiz olması gerekiyor. Serumu gözünüze kaçırmamaya özen gösterin. Kirpik ile ilgili tüm yazımızı okumak için tıklayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.