Vücudunuzdaki Çatlakları Hint Yağı İle Yok Edin

0

Birçok kadın vücudundaki çatlaklarla uğraşmak zorunda kalıyor. Ergenlik ve hamilelik sırasında çatlaklar geliştirmeye başlamak tamamen normaldir. Ayrıca hızlı kilo kaybı veya kilo alımı dönemlerinde de ortaya çıkabilir. İnatçı olmalarına rağmen, yok olmaları imkansız değildir. Aslında, cilt bakım rutinininize hint yağı eklemek kadar basit..

Çatlaklar İçin Hint Yağı Ne Kadar Etkili?

Hint yağı, inanılmaz derecede çok yönlüdür. Boyadan sabuna, makyaj malzemelerinden ilaç yapımına kadar bir çok farklı alanda kullanılır. Sağlık ve güzellik için çok çeşitli avantajlar sunarlar. Hint yağı kullanmanız için 26 iyi neden

Peki çatlakları nasıl giderir?

Hint yağı, bir trigliserit olan zengin bir ricinoleik asit kaynağıdır. Bu yağ asidi cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Yağ, cildinizi nemli tutmaya yardımcı olan mükemmel bir nemlendiricidir. Ayrıca cildinize derin nemlendirme sağlamaya yardımcı olan güçlü nüfuz edici özelliklere sahiptir.
Antibakteriyel özellikleri, solma sürecine yardımcı olarak çatlakları bakterilerden uzak tutmaya yardımcı olur.

Bu yağ ayrıca, cildinizin sıkı kalmasına yardımcı olan kollajen ve elastin üretimini artırmaya yardımcı olur. Bu, sahip olduğunuz çatlakları iyileştirirken yeni çatlak izlerinin oluşmasını önler. Kaş ve kiprikleriniz için hint yağı kullanın
.
Çatlak İçin Hint Yağı Nasıl Kullanılır?
İhtiyacın olacak malzeme
2 yemek kaşığı Hint Yağı

Bir kasede, hint yağı hafifçe ısınıncaya kadar ısıtın. Sıcak yağı çatlaklarınıza masaj olarak uygulayın. Tüm çatlak yerlere sürdükten sonra yaklaşık 30 dakika açık bırakın. Yağı ılık suyla yıkayın. Bunu haftada 3-4 kez uygulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.