Yağlı Ciltler İçin Kolay ve Etkili 10 İpucu

0

Yağlı bir cilt demek, sivilce, akne izi, sürekli kirli görünen bir cilt demek değildir. Yağlı cildiniz için hazır satılan krem, tonik gibi ürünler yerine çok basit ve etkili ev çözümleri uygulayarak daha iyi görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildinizdeki yağ oranını dengeleyecek ve cildinizi pürüzsüz gösterecek birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

Yağlı ciltler için hızlı ve kolay ipuçları

1. Öncelikle yüzünüzü günde 7-8 kez soğuk suyla yıkayın. Yağlı cilt tipi için bir yüz temizleyici alın. Daima doğal malzemeler içeren ürünleri seçmeye özen gösterin.

2. Yüzünüzü yıkarken suya bir tutam tuz ekleyin, tuzlu su fazla yağı emecektir.

3. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, olabildiğince yumuşak bir şekilde kurulayın. Sivilceleriniz varsa, bunları çizecektir. Cildinize olabildiğince nazik olun.

4. Yüzünüzü temizledikten sonra doğal bir tonik kullanın. Tonik, cildi ve gözenekleri tamamen temizler ve aynı zamanda gözenek boyutunu da küçültür. Bu, sivilce oluşum olasılığını da azaltacaktır.

5. Bir salatalığın suyunu sıkın ve salatalık suyuna biraz bal damlatın ve yüzünüze uygulayın.

6. Yüz yıkama ürününüzü evde yapın. Bir papayı püre haline getirin. Biraz bal ve 2-3 yemek kaşığı süt ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın. 30 dakika sonra, soğuk su ile yıkayın.

7. Yüzünüzdeki yağı dengelemek için maske yapabilirsiniz. Bir yumurtanın akını çırpın ve haftada iki kez yüzünüze uygulayın.

8. Ayrıca, haftada iki kez yüzünüze peeling uygulamanız gerekir. Bu, cildinizin gözeneklerinde sıkışmış olan kirleri, kuru ve ölü cildi temizleyecektir.

9. Ayrıca, çiğ süt, cilt tonunuzu düzeltmek için çok etkilidir. Birçok anne bu formülü bebekleri için kullanır. Yüzünüze süt uygulayarak biraz bekletip yıkayabilirsiniz.

10. Yüzünüzü anında canlandıracak ve iyi görünmesini sağlayacak bir başka formül de;

Nohut ununa bir tutam zerdeçal, safran ve biraz süt ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırarak yoğun bir macun elde edin. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20-30 dakika bekletin, sonra yıkayın. Cildinizdeki ani değişikliği göreceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.