Yağlı, Kuru ve Normal Ciltler İçin Limon Peelingi Nasıl Kullanılır?

0

Kim yumuşak, esnek ve parlak bir cilt istemez? Birçoğumuz kusursuz bir cilt elde etmek için çaba harcıyoruz ve bunu başarmak için, piyasada kolayca bulunabilecek çeşitli kozmetik ve güzellik ürünleri ve tedavileri deniyoruz.

Limon, cilt, saç ve genel sağlık dahil olmak üzere sağlığa yararlı özelliklerle doludur. Cilt bakımına gelince, limon çok yardımcı olabilir. Limon neredeyse tüm cilt tipleri için yüz paketlerinde ve yüz ovmalarında kullanılabilir.

100 gram limon suyu, yaklaşık 53 gram C vitamini içerir ve bu da yine cilt dostu bir besindir. Limonu tamamlamak için başka mutfak malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin, bal ve şeker. İşte tüm cilt tipleri için üç adet limon peelingi tarifi.

Normal Ciltler İçin – Şeker Ve Limon
Bu peeling, şeker ve limonun mükemmel bileşimi kullanılarak yapılır. Hem şeker hem de limon sağlıklı özelliklerle doludur. Limon, cilt rengini açar ve açık gözenekleri daraltabilen mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Öte yandan, şeker, ölü ve donuk cilt hücrelerinin yüzden uzaklaştırılmasına yardımcı olan doğal bir eksfoliye edici görevi görür. Parlak bir cilt için 3 maske tarifi

Malzemeler
6 yemek kaşığı Limon Suyu
2 yemek kaşığı Şeker

Başlamak için, bir kase alın ve üzerine hem şeker hem de limon suyu ekleyin.
Her iki malzemeyi karıştırın ve karışımı yüzünüzde parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın. Şeker granülleri, düzgün bir şekilde çözülene kadar yüzünüze iyice masaj yapın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Not: Bu özel yüz fırçalaması aynı zamanda koyu renkli lekelerin ve bronzlaşmış cildin temizlenmesine yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin – Hindistan Cevizi Yağı, Şeker ve Limon Ovması

Kuru bir cilt tipine sahip misiniz? Bu tarif sizin için. Kuru cilt hızla nasıl onarılır?

Malzemeler:
1/2 su bardağı hindistancevizi Yağı
1 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı limon suyu

Üç malzemeyi de bir kaseye ekleyerek başlayın ve iyice karıştırın. Şimdi bu karışım ile yaklaşık 8-10 dakika yüzünüze masaj yapın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin Bal, Karbonat ve Limon Ovması

Sivilce oldukça can sıkıcı olabilir. Yağlı cilt tipi olan insanlar genellikle sivilce problemlerinden daha fazla acı çekerler. Yağlı ciltler için en iyi 3 maske tarifi

Malzemeler:
1 çorba kaşığı limon suyu
1 çorba kaşığı bal
1/2 çorba kaşığı karbonat tozu

Bir kase alın ve üç malzemeyi de ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra, bu macun benzeri malzemeyi parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 3-4 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.


Share.

About Author

Comments are closed.