Yağsız El Losyonu Nasıl Yapılır?

0

Temizlik yaptıktan sonra, yeni nemlendirilmiş ellerinizin her şeye veya giysinize bulaşmasını istemezsiniz. Bazı tezgah üstü ürünler yağlı bileşenler ve istenmeyen koku veya kimyasal maddeler bulundurur. Kendi yağlı olmayan el losyonunuzu çok düşük maliyetlere yapabilirsiniz. Yağsız bir nemlendirici losyonu düzenli olarak kullanmak kaygan, yağlı bir his olmadan ellerinizi yumuşak tutacaktır.

Bal Mumu Esaslı El Losyonu

1. Adım
¾ su bardağı rendelenmiş balmumu ve ½ bardak badem veya üzüm yağını benmari usulü ermek üzere hazırlayın.

2. Adım
Isıyı düşük seviyede çevirin ve balmumunun erimesine izin verin.

3. Adım
Bir bardak aloe verayı orta büyüklükte bir kaseye dökün. Karışıma 10 damla uçucu yağ ve 1 çay kaşığı E vitamini yağ ekleyin. Parfüm istemiyorsanız, temel yağdan uzak durun.

4. Adım
Malzemeleri kasede bir metal kaşıkla birlikte karıştırın.

5. Adım
Erimiş balmumu ve yağ karışımını bir blendır içine ilave edin ve karışımı soğumaya bırakın. Ayırmayı önlemek için harmanlanmış yağlar oda sıcaklığına gelmelidir.

6. Adım
Arı balmumu ve yağ karışımını düşük seviyede karıştırın, aloe vera karışımını karıştırıcıya yavaşça ilave edin. Karıştırıcıyı her 10 saniyede bir kapatın ve bileşenleri karıştırmak için karıştırıcının iç kısımlarına kauçuk spatula harmanlayın. Karışım losyona benzeyene kadar harmanlamaya devam edin.

7. Adım
Losyonu steril kavanozlara boşaltın. Losyonu altı haftaya kadar buzdolabında tutun.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.