Yaşınızı Olduğunuzdan Daha Büyük Gösteren Makyaj Hataları

0

Makyaj yapmak, kadınların güzelliklerine güzellik katar. Makyaj hem görüntüyü iyileştirirken, hem de kadının kendini iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına yardımcı olur. Ancak, tabii ki doğru makyajı yapmak kaydıyla…

Makyaj sizi güzelleştirebileceği gibi, olduğunuzdan daha da kötü gösterebilir. Makyaj, yapılan hatalar nedeniyle sizi yaşınızdan daha da büyük gösterebilir. Peki makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor. Uzmanların önerilerine kulak verin! Makyaj ile güneş kremi nasıl kullanılır?

Koyu renk ruj seçimi

Dudak, dolgunluğunu zamanla kaybeder ve koyu renk rujlar onları daha da kötü ve küçük gösterebilir. Açık renk rujlar, dolgunluk illüzyonunu yaratırken, dudak parlatıcısı onları daha öne çıkarabilir. Tercihiniz, daha koyu renkler kullanmaktan yanaysa, ruj yerine dudak kalemi kullanın.

Yanlış renk fondöten seçimi

Fondöteni almadan önce ten rengimize uygunluğunu elimizde deneyerek anlarız. Ancak bu test her zaman işe yaramaz. Eliniz yerine yüzünüzde deneyerek fondöten rengini belirlemek yanlış bir karar vermenizin önüne geçer. Göz renginize göre en uygun makyajı nasıl yaparsınız?

Kaşları doldurmak

Kaşlarınızı doldurmanız gerekiyorsa, onları doğal saç renginizden daha açık bir renge boyayın.

Gözlerin altına kalem çekmek

Alt kirpiklerinizin içine kalem çekerseniz gözleriniz daha küçük görünür. Üst kirpik bölgesine çekeceğiniz kalem ise gözleri daha büyük gösterecektir. Ancak dikkatli olun, sert çizgiler ve koyu renkler gözlerinizi kötü gösterebilir. Rimeli de sadece üst kirpiklere uygulamak iyi seçenek olacaktır. Makyajla ilgili merak edilen 5 soru ve cevabı

Kapatıcı kullanma

Kalın kapatıcılar, kapatmak istediğiniz kırışıklıklara yerleşir ve daha fazla dikkat çekmelerine neden olur. Bunun yerine renk veren nemlendiriciler, BB krem ya da toz kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Cildinizde daha pürüzsüz durur. Eğer özellikle kapatmak istediğiniz bir bölge varsa, nemli makyaj süngeriyle o bölgeye daha fazla kapatıcı kullanabilirsiniz.

Koyu allık kullanma

Koyu veya kahverengimsi allık yerine, parlak renkler yanaklara daha dolgun bir görünüm verir; bu da yüzünüzün daha genç ve daha canlı görünmesini sağlar. Krem formülleri idealdir, çünkü bir tozdan alamayacağınız kadar fazladan bir nem artışı sağlar. Göz kapağı düşük olanlar için makyaj önerileri

Yanlış göz altı kapatıcısı kullanma

Göz altındaki koyulukları, hafif bir gölge ile örtbas etmeye çalışmak, koyu rengi daha fazla vurgular. Bunun yerine, göz altındaki mor tonları nötralize etmek için şeftalili veya sarı tonlu bir renk seçin.

Pudra seçimi

Yüzünüzdeki yağlı parlaklığı pudra ile kapatırken, cildiniz ışığını, parlaklığını da kapatırsınız. Toz pudraları kullanmamaya çalışın. Toz pudra alışkanlığınızdan gerçekten vazgeçemiyorsanız, yalnızca çene ve burnunuza uygulayın. Yüz kontürleme makyajı nasıl yapılır?

Parlak göz farları

Parlaklık genellikle kırışıklara yerleşir, göz kapaklarınızdaki kırışıklıkları artırır. Bunun yerine, mat farları seçin. Parlak bir görünüm için gözlerinizin iç köşelerinde parlak farları kullanın.

Cilt bakımı

Cilt bakımı her yaşta mutlaka yapılması gereken, ihmal edilmemesi gerekilen önemli bir nokta. Her cilt bakım rutini 3 adımdan oluşmalıdır: Yüzünüzü ve boynunuzu bir temizleyici ile temizleyin sonra tonik uygulayın. Ardından nemlendirici sürün. Günde iki kez, sabah ve gece tekrarlayın.  Makyaj öncesi ve sonrası için cilt bakım önerileri


Share.

About Author

Comments are closed.