Yaşlanmayı Hızlandıran 10 Cilt Bakımı Hatası (Nasıl Düzeltilir?)

0

Hepimiz yaşlanma ile UV ışınları ve kirlilik gibi dış etkenleri biliyoruz, bunun yanında yaşam tarzlarımız, cilt bakım rutinlerimiz ve alışkanlıklarımız da büyük bir etkiye sahiptir. Yaptığımız her şey cildimizi etkiliyor, ne kadar su içtiğimizden kaç saat uyuduğumuza kadar.

Yaşlanma sürecini hızlandıran ve muhtemelen farkında olmadığımız 10 önemli nokta var. İşte bu noktalar…

1. TUTARSIZ CİLT BAKIM ALIŞKANLIKLARI
Makyajla sürekli uyuyor musunuz? Cilt bakım rutininizdeki adımları atlıyor musunuz ya da mucize bir tedavi arayışı içinde üründen ürüne geçiş mi yapıyorsunuz? Her 28 günde bir cildiniz kendini yeniler. Bu yüzden sizin ve cildiniz için işe yarayan bir rutin bulun ve buna bağlı kalın.

İlgili: Botoxtan daha etkili yaşlanma karşıtı krem tarifi

2. SERUMLARDA SEÇİÇİ OLMAMAK
Serum nedir? Konsantre tedaviler, cildinizin dokusunu ve sıkılığını arttırmanın en etkili yollarından biridir (bu sarkma ve kırışıklıklar için). Nemi çeken ve cildinizi ağır veya yağlı hissettirmeyen nemli tutan gliserin ve aloe gibi bileşenler arayın.

3. BESLENMEYE DİKKAT ETMEMEK
İstediğiniz herhangi bir nemlendiriciyi cildinize uygulayın. Ancak kronik olarak susuz kalmışsanız, cildinizde görünecektir. Kahve alımınızı en aza indirerek (yaşlanmaya karşı savaşan yeşil çaya dönün), alkol tüketimini sınırlandırarak (ya da mutlu saatler için yeşil çay ya da salatalık suyu kokteylleri sunarak ) ve bol miktarda su içerek susuzluğunuzu giderin. Ve unutmayın, ne yediğiniz önemlidir. Güzelliğinize katkıda bulunacak yiyecekleri yemek cildinizin içten dışa doğru parlamasını sağlar.

4. YAĞLARDAN KAÇINMA
Argan, zeytin, hindistancevizi ve avokado yağlarının tümü şaşırtıcı yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Güneş hasarı, çizgiler ve iltihaplanmalara karşı savaşmak için bu yağları içeren ürünleri kullanın.

İlgili: Yaşlanma karşıtı 11 yüz maskesi tarifi

5. YAŞLANMA KARŞITI ÜRÜNLERE AĞIRLIK VERME
Kozmetik ve cilt bakım ürünleri (çoğu yaşlanma karşıtı ürünler de dahil olmak üzere), zamanla kullanıldığında iyiden daha fazla zarara neden olabilecek sert bileşenlerle doludur. Triklosan ve parabenler gibi cildinize zararlı maddelerin ürünlerde olup olmadığını kontrol edin. (doğal ürünleri bile) Sadece geceleri retinol içeren yaşlanma önleyici ürünler kullandığınızdan emin olun, çünkü güneşe maruz kaldıklarında ciltte hasara neden olabilirler. Yağlı cilde sahip olanlar, cildin doğal yağ dengesini bozabilecek, fazla kurutun ürünler kullanmamalıdır.

6. HER ZAMAN MAKYAJ YAPMAK
Cildinize nefes alma ve kendini yeniden dengeleme şansı vermek için haftada bir gün makyajsız olun.

7. BOYUN + ELLERİNİ İHMAL ETMEK
Çene çizginiz, boynunuz ve dekolteniz (boynunuzun ve göğsünüzün birleştiği yer) ve elleriniz tıpkı yüzünüz gibi yaşlanır, bu yüzden oralara da temizleyici, nemlendirici uygulayın. Cildiniz zaten yaş belirtileri gösteriyorsa, basit bir yaş noktası maskesi uygulayın.

İlgili: Boynunuzdaki yaşlanma etkilerini gidermenin 7 yolu

8. GÖZLERİNİZLE İLGİLENMEMEK
Görüşümüz yaşlandıkça düşebilir, gözlükler, kaz ayaklarının daha fazla görülmesine neden olur. Düzenli olarak kırışıklıklar için havuç bazlı bir DIY Göz Maskesi kullanın ve yeterince beta-karoten aldığınızdan emin olun . Gözlerinizi UV ışınlarından korumak için dış mekanlarda güneş gözlüğü kullanın.

İlgili: Gözlerdeki yaşlanma belirtileri için kahve yağı kremi

9. ÇOK AZ UYKU UYUMAK
Uyku yoksunluğu, yaşlanmanın bir yolu. Her gece uyumak için yeterince zaman ayırın ve bu rahatlatıcı gece güzellik rutini ile uykulu zamana geçişi kolaylaştırın . Zerdeçal çayı , lavanta , jelatin , aromaterapi ve yatak odanızın detokslanması yaşlanmanızı geçiktirir. Gece Kremi veya gece maskesi gibi bir gece kremi kullanın .

10. AÇIK HAVALARDA GÜNEŞ KREMİ KULLANMAMAK
Bulutlu günlerde ve soğuk havalarda bile UV ışınları cildinize zarar verebilir ve yaşlanmanıza neden olabilir. Dışarıya ne zaman çıkarsanız çıkın ve hava nasıl olursa olsun mutlaka güneş kremi kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.