Yaz Aylarında Yapılabilecek Kuru Ciltler İçin Yüz Maskeleri

0

Kuru cilde sahip olanlar için yaz ayları iyidir, çünkü yüksek nem kurumayı azaltmaya yardımcı olur. Ancak, kuru ciltler için güneş, cildin daha fazla yaşlanmasına yol açar, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve ince çizgiler oluşur. Tüm bu etkileri azaltmak ya da önlemek için yaz aylarına uygun maskeler uygulayabilirsiniz.

Yaz sıcağında güneş koruyucu kullanarak cildi korumanın yanı sıra, evde hazırlayabileceğiniz maskelerle cildinizi zararlardan daha az etkilenir hale getirebilirsiniz. İşte kuru ciltler için yaz aylarında kullanılabilecek bazı maske tarifleri… Kuru ciltler için en iyi vücut yağları

1. Papaya yüz maskesi
Papaya, ölü cilt hücrelerini yok eden ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan doğal bir eksfoliyandır. Kuru ciltlerde nem içeriğini dengelemesi ile bilinir. En iyi yanı, çok etkili olan tek bir bileşen maske olmasıdır.

Pürüzsüz bir macun oluşturana kadar birkaç papayayı ezin. Hazırladığınız macunu yüzünüzün her yerine eşit olarak uygulayın. 15 dakika bekletin ve su ile yıkayın.

Alternatifler:
Gözenek büyüklüğünü azaltan maske için– 1/4 bardak papaya püresi ve 1 tatlı kaşığı taze ananas suyunu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Peeling maskesi için – Isıtılmış bal ve yulaf ezmesi ile papayayı karıştırın, 10 -15 dakika yüzünüzde bırakın. Sonra yıkayarak temizleyin.
Cildi aydınlatmak için – Papaya, bal, yoğurt ve limon suyunu karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Kuru ciltten kurtaran mayonez mucizesi

2. Yoğurt yüz maskesi
Yoğurt cildin nemini korur ve mat cildi canlandırır. Aynı zamanda doğal beyazlatıcı görevi görür. Bal cildi nemlendirir ve yumuşatır.
2 tatlı kaşığı yoğurdu 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Sonra su ile yıkayın.

Alternatifler:
Cilt aydınlatma maskesi için – 2 olgun çilek, 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yıkayın.

Nemlendirici bir maske için – 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1/4 avokadoyu karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Cilt sarkmalarını önlemenin en basit yolu

3. Sandal ağacı maskesi
Sandal ağacı cildi serinletir ve gül suyu rengini verir. Bu yaz aylarında yapılabilecek kuru ciltler için en iyi yüz maskesidir.

3 çay kaşığı sandal ağacı tozunu biraz gül suyu ile karıştırın. Maskeyi yüzünüze eşit olarak uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın.

Alternatifler:
Sivilce ve siyah noktaları azaltmak için – Eşit miktarda zerdeçal tozu ve sandal ağacı tozunu biraz ılık su karıştırın. Maskeyi siyah noktaya eğilimli bölgelere uygulayın ve kurumaya bırakın. Sonra yıkayın. Kuru cilt için gül suyu nasıl kullanılır?

4. Yulaf ve salatalık yüz maskesi
Yulaf kuru cildi yatıştırır ve iyileştirir. Salatalık, soğutma özelliklerine sahip doğal bir toniktir.

3 çay kaşığı yulaf, 1 çay kaşığı salatalık suyu ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Sonra su ile yıkayın.

Alternatifler:
Yoğurt ve salatalığı karıştırın. Yoğun bir macun elde etmek için bal ve yulaf ekleyin. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Hassas ciltler için temizleyici maske tarifi

5. Badem ve gül suyu yüz maskesi
Bu yüz maskesi kuru ciltler için harikalar yaratır. Badem kuruluğu önleyen doğal E vitamini yağı içerir.

10 bademi geceden ıslatın ve ezerek pürüzsüz bir püre haline getirin. Bademe biraz gül suyu ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve su ile yıkayın.

Alternatifler:
Taze ve parlak bir ten için bu maskeyi kullanın. 2 tatlı kaşığı gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı badem yağı ve 3 damla E Vitamini yağını karıştırın. 20 dakika boyunca yüzünüzde bırakın ve ılık su ile durulayın. Yağlı ciltler için bal kullanmanın 6 faydası


Share.

About Author

Comments are closed.