Yaz aylarından sonra leke tedavisinde sihirli ışık

0

Yazın ardından yine baş başa kaldığımız güneş kaynaklı cilt lekelerinin tedavisinde başvurulan yöntemlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ancak unutmamak gerekir, nasıl bir tedavi yöntemi izleneceğini lekenin yerleşim yeri, derinliği, tipi, kişinin genel sağlığı ve yaşam tarzı gibi faktörler belirliyor. Bu yüzden en doğru tedavi, uzman bir doktor tarafından kişiye özel planlanan ve kontrollü bir şekilde uzun süre devam eden tedavidir.

Hızlı bir iyileşme süreci

Cilt yenileme yöntemi olarak bilinen sihirli ışık, leke tedavisinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini geciktirmek, cildi tazelemek ve cildin gençlik halini korumak için de kullanılıyor. Sihirli ışık diğer yöntemlerden farklı olarak cildin yüzeyinde doku kaybına neden olmuyor ve eski sistemlere göre daha hızlı bir iyileşme sağlamaktadır..

Kolajen yapıyı canlandıran etki

Sihirli ışık; cilde hasar verecekmiş gibi davranan mikro nekrotik sütunlar oluşturarak, kontrollü yaralanmalar sayesinde, cildin iyileşme mekanizmasını uyararak, cilt tonunda ve dokusunda genel bir düzelme; ciltten içten dışa bir yenilenme sağlıyor. Böylelikle yeniden modellenmiş kolajen dokusuna sahip taze bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Uygulama seansı, cilt sorununa ve kişisel beklentilere göre değişmekle birlikte, ortalama 4-6 seans sonunda etkili sonuçlar alınabiliyor. Yöntemi kliniğinde uygulayan Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, Magiclight Lazer’in alanında en gelişmiş cilt yenileme yöntemlerinden biri olduğunu söylüyor ve sözlerine şunları ekliyor: “Bu yöntemle artık çok daha iyi klinik sonuçlar alıyoruz. Yöntemin gelişmiş teknolojisi daha kısa sürede daha hızlı bir iyileşme sağlıyor. Yalnızca tek bir sistemle daha geniş endikasyon aralığını tedavi edebilme olanağı buluyoruz. Yine gelişmiş teknolojisi sayesinde çok daha acısız ve ağrısız bir tedavi imkanı sunabiliyoruz.”

Detaylı bilgi için tıklayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.