Yumurta Akı Ile Cildinizi Yenileyebilirsiniz

0

Bir cumartesi sabahı uyandığınızda yapacağınız ilk şey yumurta akı ile cildinizi temizlemek olabilir. ya da kahvaltıda yiyeceğiniz yumurtanın beyazını ayırın. Kahvaltıdan sonra cildinizi yenileyin. Ünlü estetikçi Joanna Vargas’a göre, yumurta beyazı, doğal cilt bakımı için en mükemmel maddelerden biri.

Yumurta akı, cilt gözeneklerini temiz tutmakta çok etkilidir. Ayrıca cildi nemlendirir, temizler ve pigmentleri eşitler. Tam bir multitaskerdir. Ayrıca yumurta akı cildin pürüzsüz olması için de çok faydalıdır. Özellikle cildinizde akne varsa. Yumurta beyazı nerelerde kullanılır?

Joanna Vargas, daha pürüzsüz ve sorunsuz bir cilt için yumurta maskesini öneriyor. Bir yumurtanın beyazı, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı organik yoğurt bu maskeyi yapmak için yeterli.

Maske için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Onca yumurta akı ile limon suyunu karıştırın ardından yoğurtu ekleyin. Doğrudan cilde uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık bir bezle temizleyin.

Yumurta akı cilt üzerindeki aşırı yağı emer. Böylece cildinizde pul pul dökülmeler ortadan kalkar. Limon suyu cildiniz üzerindeki bakterileri öldürür, antiseptik özelliği vardır. Yoğurt ise nemlendirmeyi sağlar. Yumurta ile siyah nokta bandı nasıl yapılır?

Unutmayın, bu maske cildinizin kurumasına neden olmayacaktır.

Joanna, bu maskenin tüm cilt tiplerine sahip olan kişilerin uygulayabileceğini belirtiyor. Cildin temiz ve sağlıklı olması için bu maskenin yeterli olduğunu söylüyor. Bu maskenin sadece yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmadığını vurgulayan Joanna, kuru cilde sahip genç kadınların uygulaması gerektiğine dikkat çekiyor. Sağlıklı bir cilt için 6 farklı yumurta maskesi tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.