Yumurta İle Siyah Nokta Bantı Nasıl Yapılır?

0

Yüzümüzün özellikle burun bölgesinde küçük siyah noktalar meydana gelir. Bir çok kişi bunun cildin iyi temizlenmemesinden meydana geldiğini sanıyor. Aslında bu doğru değil. Siyah noktalar gözeneklerin büyük olması ve ölü deri hücrelerinin hava ile reaksiyonu gidererek siyah renk almasından kaynaklanıyor.

Bu siyah noktalardan kurtulmak için burun gözeneklerini temizleme bantları satılıyor. Ama isterseniz bu bantları kendiniz evde yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler yumurta akı, iki katlı bir kağıt mendil, pamuklu ped veya bir kağıt havlu olabilir. Jelatin ile siyah nokta bantı nasıl yapılır?

Yumurta akını iyice çırpın ve sonra kullanmak istediğiniz malzemeyi yumurtanın içine koyun. Kağıt mendil, kağıt havlu ve pamuklu ped olabilir. Ancak burada önemli olan yüzünüze koyacağınız mendilin kuruma hızıdır. Bunun için kağıt havlu en hızlı kurumayı sağlar. eğer vaktiniz varsa veya çok sıcak bir yer iseniz o zaman diğer malzemelerden birini de deneyebilirsiniz.

Kuruma gerçekleştikten sonra kağıt havluyu yüzünüzden çekin. Yumurta akı sebebiyle cildinize iyice yapılan kağıt havluyu çektiğinizde siyah noktaların büyük bölümünün havlu üzerinde kaldığını göreceksiniz.

Gözeneklerde bulunan siyah noktalardan 10 dakika içinde kurtulabilirsiniz. Üstelik evde bulunan iki malzeme ile… Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yöntemleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.