Yüz Bakımından Sonra Kızarıklık Nasıl Giderilir?

0

Sahip olduğunuz yüz türüne bağlı olarak cilt bakımından veya peeling işleminden sonra cildinizin kırmızı kalabilir. Kimyasal soyma ve mikrodermabrazyon özellikle deri üzerinde sert etkiler bırakabilir. Yeni bir yüzünüz varsa ve cildiniz kırmızıysa, kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olmak ve cildinizi doğal dengesine geri döndürmek için evinizin çevresinde telafi yöntemleri bulabilirsiniz.

Yöntem 1
Cildinizdeki kızarıklık geçene kadar doğrudan güneş ışığından kaçının. Yüzünüzden hemen sonra bir şapka ve güneş gözlüğü takın. Bazı prosedürler ve bileşenleri cildinizi özellikle güneş hasarına ve kızarıklığa duyarlı bırakabilir. Güneşin sizi nasıl etkileyeceğini bilene kadar, kızarıklığı kontrol altında tutmak için geniş ağızlı bir şapka, güneş gözlüğü ve yüzünüze kalın bir güneş koruyucu sürün.

Peelinginizi evde kendiniz hazırlayabilirsiniz

Yöntem 2
Şişkinliği azaltmak ve cildi sarsmak için soğuk kompres uygulayın. Papatya veya nane bitki çayı poşetlerini bir bardak soğuk suyun içine koyarak cilt sakinleştirici soğuk kompres yapın. İki poşetin buzdolabında beş dakika boyunca suyun içine kalmasına izin verin. Poşetleri çıkarın ve yüzünüzdeki kırmızı lekelere uygulayın. Poşetin serinliği, tahrişe ve iltihaplanmaya karşı korurken cildiniz üzerindeki ağrıyı da azaltır.

Doğal peelingleri biliyor musunuz?

Yöntem 3
Yulaf ezmesi içeren ürünler kullanın. Yulaf ezmesi cildi tahriş olduğunda sakinleşmek ve nemlendirmek için özellikle iyi bir maddedir. Yulaf ezmeli ürünleriniz yoksa, bir bardak yulafıın üzerine soğuk su dökün. Bir süre yulafın şişmesine ve suyu çekmesine izin verin. Daha sonra nemi tazelemek ve cildinizi sakinleştirmek için yüzünüze serin su sıçratın.

Cildinizi yenileyecek 5 maske tarifi

Yöntem 4
Her gün sakinleştirici bir nemlendirici uygulayın. Feverfew iltihaplanmayı ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur, bu nedenle bir bileşen olarak feverfew içeren bir nemlendirici arayın. Ekstra fayda sağlamak için, losyonunuzu buzdolabında saklayın; böylece soğuk kalır ve her uyguladığınızda çifte görev görür.

Cildini seven kişiler bu hataları yapmasın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.