Yüz Buharının Faydaları Nelerdir? Evde Nasıl Yapılır?

0

Evinizde yapabileceğiniz en basit ve ucuz yüz bakımı, buhar yöntemidir. Sadece yüzünüzü rahatlatmak ve temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildinize parlaklık verecek nemlendirici bir etkiye de sahiptir.

Yüz buharı yöntemi, yüzyıllardır sağlık ve güzellik için kullanılır. Yüz buharını evde kendiniz de kolaylıkla yapabilir ve pek çok faydasından yararlanabilirsiniz. Sadece, size zarar vermemesi için suyun sıcaklığına dikkat etmeniz gerekir.

Yüz buharının faydaları
Buhar, cildinizin üst tabakasını yumuşatır, tahriş ve tahribata neden olan ölü cilt hücrelerinden, kirlerden ve bakterilerden arınmasına yardımcı olur.

Buhar, terlemeyi artırır ve kan dolaşımını uyarır. Terleyerek, vücudunuzdaki toksinleri atabilir ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Buhar, kan akışını hızlandırarak, hücrelere besin ve oksijen iletilmesine yardımcı olur. Böylelikle ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümü azalır.

Buhardan gelen ısı ve nem, cildinizin daha emici olmasını sağlar. Sonuç olarak, cilt bakım ürünleri derinden emilir ve cildinizi nemlendirir.

Evde yüz buharı nasıl yapılır?
Sadece birkaç basit malzemeyle evde kolaylıkla yüz buharı yapabilirsiniz. Sadece suyun sıcaklığına dikkat edin ve yüzünüzü sıcak suya çok fazla yaklaştırmayın.

Suyu kaynatın ve ardından bir kaseye aktarın. Başınızın üzerine koymak için bir havlu hazırlayın.

Havluyu başınızın üzerine yerleştirin ve sıcak suya yaklaşarak buharının 5 ila 7 dakika boyunca yüzünüze gelmesini sağlayın.

Yüz buharının etkisini artırmak için aşağıdaki esansiyel yağlardan da birkaç damla suya ekleyebilirsiniz.

Lavanta
Roma papatyası
Limon
Sardunya
Paçuli


Share.

About Author

Comments are closed.