Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

0

Yaşlanmanın durdurulması mümkün değildir. Fakat bu süre boyunca dinç ve diri bir cilde sahip olmak mümkündür. Yüzünüze parmaklarınız ile uygulayacağınız baskı sonucu hem kan akışını hızlandırmış hem de masaj yaptığınız bölgenin sıkılaşmasını sağlamış olursunuz. Uygulama süresi boyunca ciltteki kırışıklıkların azalma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu süre metabolizmanın çalışma hızıyla alakalıdır.

Hareketler mutlaka ayna karşısında yapılmalıdır. Yüz yogasına öncelikle alın bölgesi ile başlanır. Bunun sebebi sinir sisteminin bu bölgede yoğunlaşmış olarak bulunmasından kaynaklanır. Yüz yogası ile dudak nasıl dolgunlaştırılır?

İki elinizin orta parmağı ile alnınızın ortasına aşağıdan yukarıya doğru çok bastırmadan masaj uygulayın. Hareketin birkaç kez tekrarlanması yeterlidir.

Göz etrafında yer alan kaslar zayıf yapıda olduğundan bu bölgedeki kırışıklıkları onarmak daha zordur.Hareketleri en az 6 ay süresince uyguladığınızda bu bölgeyi de onarmak mümkün olmaktadır. Göz çevresinde kaz ayağı olarak tabir edilen kırışıklıkları azaltmak için en etkin yöntem baş ve işaret parmakları ile gözleri açarak başınız dik bir şekilde karşıya bakmaktır. Bu yöntemi uygularken parmaklarınız ile bölgeye hafif basınç uygulamayı da ihmal etmemeniz gerekir. Yoganın faydaları

Kaş bölgesine geldiğimiz zaman özellikle düşük kaşlar için sağ ve sol eller ile kaşlar kapatılır ve sıkıca bastırılarak yukarı doğru kaldırılır. Daha sonra kaşlar çatık bir vaziyette bir süre beklenir.

Yanak bölgesindeki kasları harekete geçirmek için ise uygulanan yöntem balon şişirmedir. Balonu 3-4 defa şişirmek suretiyle yanak kasları da güçlendirilmiş olur.

Dudak kenarlarında oluşan kırışıklıklar için ağzınızda bir kurşun kalemi çevirmeye çalışmak yeterlidir. Bu yöntem ile aynı zamanda alt yanakları ve gıdı bölgesini de onarmış olursunuz.

Bu hareketleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey işlemleri simetrik bir şekilde uygulamaktır. Bu şekilde yapılmadığı takdirde yüzünüzün bir tarafı sarkarken diğer tarafı toparlanmış olur ve asimetrik bir görüntü meydana gelir. Masaj sırasında uygulamış olduğunuz basınç çok şiddetli olmamalı ve her bölgede eşit basınç uygulanmalıdır. Bu hareketleri günde 3-4 defa uyguladığınızda birkaç ay içerisinde değişim fark edilecektir. 20 dakikalık rahatlatıcı yogayı öğrenin


Paylaş.

About Author

Comments are closed.