Yüzünüze Uygun Kaş Modelini Nasıl Belirlersiniz?

0

Kaşlar yüzümüze karakterini kazandıran en önemli unsurlardandır. Bakışlarımızı anlamlı veya tam tersi kılan, ifademizi belirleyen kaşlar çoğu kadının gündeminde önemli bir yer teşkil eder. Geçmişten günümüze tıpkı makyaj ve giyim trendleri gibi kaş modelleri de değişmektedir. Her dönemin kendine göre bir kaş modası olmuştur. Kadınlar da bu modaya uyum sağlamak için yoğun çaba harcamış ve harcamaya da devam etmektedirler.

Ancak giyim modasında olduğu gibi kaş modasını takip ederken de dikkat edilmesi gereken en önemli şey kendimizi modaya uydurmaya çalışmaktansa kendimize uygun olanı seçip kendi modamızı yaratmaktır. Zira sırf moda olduğu için yüzümüze ve göz şeklimize yakışmayan bir kaş modelini edinmenin bir faydası olmayacaktır. Kaş Kepeği Nasıl Tedavi Edilir?

Düz Kaşlar:

Düz kaşlar, dümdüz ve genellikle göze yakın şekilde uzanırlar. Düz kaşlıysanız ya da düz kaş sahibi olmak isterseniz, kaşlarınızı şekillendirmek için, kaşınızın bitiş hizasından alt tarafını alabilirsiniz. Kaşlarınız dağınık ise düzeltmek için makas kullanabilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekir ki düz kaşlar kızgın bir ifadeye neden olabilmektedir. Bunu tercih etmezseniz kaşlarınızı dümdüz şekillendirmekten kaçınmalısınız. Yine de düz kaş istiyorsanız kızgın ifadenin önüne geçmek için kaşlarınızın bitiş kısımlarına hafif kavis vermeniz iyi olacaktır. Yüzünüz uzunsa dümdüz bir kaş yüzünüzün sertliğini hafifletecektir. Kaşlarınızı Nasıl Kalınlaştırabilirsiniz?

Kavisli Kaşlar:

Kaşlar göze yakın bir şekilde başlayıp yukarı doğru çıkar ve bitişe doğru kavis yaparak ilerler ama tam olarak aşağı inmez. Yaygın olarak tercih edilen bir kaş modelidir ve çoğu yüz tipine daha anlamlı bir ifade kazandırabilir. Kavisli kaşlara sahip olmak isterseniz kaşlarınızı alırken kaşınızın iç tarafının üstlerini, uzayan kenar taraflarının ise altlarını almanız gerekmektedir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz öncelikli tercihiniz kavisli bir kaş modeli olmalıdır. Kaş Dökülmesi Nasıl Önlenir ve Tedavi Edilir?

Kalkık Kaşlar:

Kalkık kaşlara sahip olmak isterseniz kaşlarınızın göz pınarının üstüne denk gelen kısımlarının altını alarak başlayabilirsiniz. Kaşınızın kavis yapan kısmının da alt taraflarını alarak kaşlarınıza mümkün olduğunca kalkık bir ifade verebilirsiniz. Oval yüz hatlarına sahipseniz kalkık kaşlardan mutlaka kaçınmalısınız. Güzel Kaşlar İçin 4 Basit Dokunuş

Daha önce de belirttiğimiz gibi önemli olan sizi tam olarak ifade eden, yüzünüze yakışan bir kaş modeline sahip olmaktır. O nedenle aslında sahip olduğunuz kaşlarınızla fazla oynamadan, küçük küçük şekil vererek kullanmanın en iyisi olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.