Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

0

Kaşlarınız yüzünüzü çerçevelemek ve gözlerinizi ortaya çıkarmak için çok önemlidir. Bunun için kaşınızın şeklinin nasıl olacağının belirlenmesi gerekiyor. Uzmanlar bir yüz için kaş şeklinin nasıl olacağını pratik bir yöntemle belirlemeyi başardı. Siz de bu denemeyi yapıp, kaş şeklinizin yüzünüze uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Uzunluk Belirleme
Bunu belirlemek için burun deliğinizin yanına bir kurşun kalem koyun dümdüz yukarıya doğru tutun. Düz çizgi halindeki kalemin bulunduğu yer kaşınızın başlaması gereken yerdir.

Şimdi kalemi gözünüzün bittiği yerden geçecek şekilde bir açıyla tutun. Bu açıya denk gelen yer kaşınızın bitmesi gereken yerdir.

Eğer kaşınız aslında dış köşelerden daha ileri giderse, uçlarının uzunluğunu değiştirmek için endişelenmeyin. Uzmanlar kaşlarınızı kısaltmak için tüyleri almanızı tavsiye etmiyor . Bunun yerine, onlara dokunmayın ve aşırı bir görünüm elde etmemek için yukarıya doğru tarayın.

Eğer kaşlarınız bitiş çizgisinden çok önce bitiyorsa uzatmak için çok ince bir kaş kalemi alın ve çizim yapın. Tabi düz bir çizgi yerine kaş kılları varmış gibi ince vuruşlar yapmak çok daha iyidir.

Kemerin Belirlenmesi
Kemer açılarınızın olduğu yerlerde olup olmadığını anlamak için başyangıç ve bitiş çizgilerinin tam ortasını belirleyin. Kemeriniz kalemin kaşınıza denk geldiği yerin dışında olmalıdır. Kemerin ince veya kalın olmasını önemsemeyin. Kaşınızın genel görünümü ne ise kemerin inceliği veya kalınlığı öyle kalabilir. Sadece kemerin yeri önemlidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.