Yüzünüzü Her Gün Muz Kabuğu İle Neden Ovmalısınız?

0

Muz kabuklarını dişlerinizi beyazlatmak, çiçeklerinizin yapraklarını temizlemek, yanık acılarını dindirmek gibi pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Ama muz kabuklarının en etkili özelliklerinden biri ise, sivilcelerle mücadele etmek ve cildinizi parlatmaktır.

Muz, C vitamini, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve minerallerle doludur. O nedenle beslenmeye muz eklemek sağlık açısından oldukça önemlidir. Muz kabukları ise genellikle meyvesi yendikten sonra çöpe atılır. Muz kabuğunu atmayın, yüzünüzde kullanın! Muz kabukları nasıl değerlendirilir?

Muz kabuğu, doğal bir UV filtresinden sorumlu olan lutein içerir. Bu madde, iltihaplar söz konusu olduğunda da faydalıdır ve bu da sivilceye karşı yardımcı olabileceği anlamına gelir. Muz kabuğu ayrıca kırmızı ve tahriş olmuş cildi de yatıştırır.

Sivilcelerle mücadele etmek için muz kabuğundan faydalanabilirsiniz. Sivilce için aloe vera kullanmanın 6 yolu

Yüzünüzü yıkayın ve yağsız olduğundan emin olun. Bir muz kabuğunu iri parçalara ayırın ve kabuğun iç kısmını dairesel hareketlerle yüzünüze sürün.

Bazı yöntemler bunu 10 dakika boyunca yapmanız gerektiğini iddia ederken, diğerleri tüm yüzünüz muzla kaplanıncaya kadar sürmeniz gerektiğini belirtir. Önemli olan, kabuğun iç kısmının hala beyaz olup olmadığını kontrol etmektir. Kabuk siyahlaşmaya başladığında, yeni bir parça alın ve sürmeye devam edin. Sivilce tedavisi için karanfil yağı nasıl kullanılır?

Cildinizi hemen yıkamamak en iyisidir, böylece cildiniz mümkün olduğu kadar çok vitamini emebilir. Daha sonra, yüzünüzü durulayın ve günün saatine bağlı olarak gündüz kremi veya gece kremi kullanın. Bu tedaviyi her gün tekrarlayın.

Cildiniz tahriş olmaya başlarsa, devam etmeden önce birkaç gün tedaviyi durdurun. Bu yöntem ayrıca, kan akışını uyardığı ve nemlendirici bir etkiye sahip olduğu için kırışıklıklara karşı da yardımcı olur. Sivilce ve akne izlerini nasıl giderirsiniz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.