Yüzünüzü İnceltmek İçin Yapabileceğiniz Egzersizler

0

Yüz egzersizleri ile yüzünü inceltmeye çalışabilirsiniz. Egzersiz yaparak yüzünün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Egzersizler, yüz kaslarını güçlendirerek yüzdeki sarkmış cildi azaltır.

Yanak egzersizini deneyin

Derin bir nefes alın ve havayı yanağınızda tutun. Sonra havayı diğer yanağa doğru itin. Bunu gün boyunca birkaç kez yapın.
Yanakları ve ağzı sıkılaştıran bir egzersiz de gülümsemek ve birkaç saniye boyunca dişlerini sıkmaktır. Gözlerini kısmayın. Sonra dudaklarını büzün. Tekrar edin. Bunu bir tarafta yapın ve sonra diğer tarafa geçin.
Dudaklarını beş saniye boyunca büzüştürün. Önce yüzünün sağ tarafını büzüştürün, sonra sol tarafına geçin. Eğer dışavurumsal bir yüzün varsa ve yüz kaslarını çok kullanıyorsan, sadece gülümseyerek ve gülerek bile, yüzün daha ince görünür. Egzersiz İle Göğüs Nasıl Büyütülür?

Egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırın
Egzersiz yaptığında, yüzündeki değişimi de göreceksiniz. Egzersiz yapmak genel sağlığınız için de faydalıdır.
Bu, haftada her gün sadece 30 dakika yürüyüş anlamına gelebilir. Ya da haftada 3-5 gün spor salonunda çalışma olarak deneyebilirsin. Herhangi bir egzersiz, metabolizmanı hızlandırmaya, genel yağı azaltmaya ve yüzünün incelmesine yardımcı olacaktır.

Daha ince bir yüz için çok uyuyun
Sağlıklı olması için vücudun uykuya ihtiyacı vardır. Kilo alma ile uyku eksikliğini ilişkilendiren birçok çalışma vardır. Yorgun bir vücut, yüz kaslarının şişmesine ve sarkmasına neden olabilir. Bu da yüzün normalden daha büyük görünmesine neden olabilir. Genellikle her gece 7 ila 8 saat uyumak gerektiği söylenir. Düzenli bir uyku programına sahip olmaya çalışın. Gıdıyı Yok Etmek İçin Basit Egzersizler

Yüzü inceltmek için yaratıcı seçenekleri deneyin
Balon şişirmekten sıcak havlu bakımlarına kadar, yüzü incelttiği söylenen birçok fikir mevcut.
Balon şişirmek yanaklarındaki kasları çalıştıracağı için yüzünü inceltecektir. Bir balon şişir, sonra içindeki havayı serbest bırakarak onu söndür ve bunu 10 kez tekrar edin. 5 gün içinde bir fark görmelisiniz.

Yüzüne sıcak havlu koymayı dene çünkü buharın yanak yağını azaltmaya yardımcı olabileceğine inanılıyor. Yüz, terleyerek yüzde depolanan yağları salacaktır. Havluyu sıcak suya koyun ve sonra bunu yüzüne uygulayın. Bazıları buharın toksinlerden arındırarak yüzün incelmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor. Burnunuzu Şekli Değiştirebileceğiniz 7 Egzersiz

Günde iki defa en az 20 dakika şekersiz sakız çiğneyin. Bu aslında hem bir yüz egzersizi yerine geçecek, hem de yüzünü inceltecektir. Ayrıca, yüzdeki kan dolaşımını uyarmak için ginseng veya buğday özü yağı kullanarak yüz masajı yapmayı deneyebilirsiniz. Çeneden başlaşın ve avuçlarınla dairesel hareketler yaparak yukarı doğru ilerleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.