Zayıf Kirpikler İçin 7 Doğal Çözüm

0

Uzun, sağlıklı kirpiklere sahip olmayı herkes ister. Ancak genetik özellikler ya da bazı hastalıklar nedeniyle kirpikler doğuştan ya da sonradan zayıflayabilir. Daha uzun ve sağlıklı kirpikler için evde hazırlayabileceğiniz doğal ve basit çözümlerle güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Eğer zayıf kirpikleriniz varsa, aşağıda verilen ev çözümleri ile istediğiniz kirpiklere kavuşmanız mümkün. Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

Zayıf kirpikler için popüler çözümler

Zayıf kirpikler için çözüm 1: Hint yağını bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize sürün. Yağın gözlerinize gitmemesine özen gösterin. Bu ilacı her gün yapın. Hint yağı sadece kirpiklerin kırılmasını önlemez, aynı zamanda büyümelerine de yardımcı olur.

Zayıf kirpikler için çözüm 2: Yatmadan önce kirpiklere biraz vazelin sürün. Vazelin kirpikleri nemlendirir ve güçlendirir. Kirpikleri uzatan ve güçlendiren serum

Zayıf kirpikler için çözüm 3: Hindistan cevizi yağını bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize sürün. .Bu yağ kirpikleri nemlendirmeye ve daha dolgun görünmelerine yardımcı olur.

Zayıf kirpikler için çözüm 4: Her gece yatmadan önce birkaç damla zeytinyağı ile göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize masaj yapın. Zeytinyağındaki antioksidanlar gözeneklere derinden girerek kirpikleri köklerden besler. Doğal görünümlü kirpikler için nasıl rimel sürmelisiniz?

Zayıf kirpikler için çözüm 5: Limon kabuğunu doğrudan güneşin altına koyun ve 24 saat kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra limon kabuğunu İnce bir toz haline getirin. Bir çay kaşığı toz alın ve birkaç damla zeytinyağıyla karıştırın. Bir kulak çubuğu ile kirpiklerinize sürün. Bir saat sonra, temiz ve nemli bir havluyla silin. Limondaki sitrik asit ve C vitamininin kirpikleri köklerden güçlendirdiği bilinmektedir.

Zayıf kirpikler için çözüm 6: Kirpiklere biraz badem yağı sürün ve bir gece bekletin. Badem yağındaki E vitamini kirpik ve kaşların büyümesini uyarır ve güçlendirir. Kuruyan rimeller yeniden nasıl açılır?

Zayıf kirpikler için çözüm 7: Bir pamuğu yeşil çaya batırın ve fazla çayı sıkın. Pamuk ile yeşil çayı kirpiklerinize sürün. Bir gece bırakıp sabah yıkayın. Yeşil çay, gözenekleri temizleyen ve kirpikleri büyümeyi teşvik eden yüksek oranda flavonoidlere sahiptir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.