15 Maddede Bekar/Yalnız Yaşamanın Güzel Yanları

0

“Bekarlık sultanlıktır” mottosunu hayatının merkezine yerleştirmiş olanların bu düşüncede olmasının çok önemli nedenleri var. Bu düşünceye sahip olanların bir çoğununsa evli kişiler olduğu ise maalesef acı bir gerçek. Peki bekar ve yalnız yaşamanın ne avantajı var ki evlenen birçok çift henüz evliliğin ilk yıllarındayken bile bekarlığa özlem duymaya başlıyor?

1-Özgürlük

İstediğiniz saatte eve gelebilir, haftasonu sabahlara kadar arkadaşlarınızla eğlenebilir ve akşama kadar yatıp uyuyabilirsiniz.

2-Kendinize Vakit Ayırabilirsiniz

Sorumlu olduğunuz ne bir eş ne de çocuk varken herhalde en çok vakti kendinize ayıracaksınız. Spor yapabilir, saatlerce kitap okuyup film izleyebilirsiniz.

3-Ani Kararlar Almanıza Gerek Yok

Yalnız insan hayatı ve kendisi ile ilgili uzun uzadıya düşünüp karar verme lüksüne sahip olabilir. Bu karar için ne eleştiride bulunacak birisi var, ne de kararınızdan dolayı sorumlu olduğunuz kişiler.

4-Ekonomi Yapabilirsiniz

Çocuklarınızın ve eşinizin geleceğini düşünmeden, sadece kendi ihtiyaçlarınızı düşünerek harcama yapabilir ve hayatınıza gereksiz olan hiçbir şeyi dahil etmeyebilirsiniz.

5-Hobilerinize Vakit Ayırabilirsiniz

Hem maddi olarak daha rahat olacağınız için, hem de zaman probleminiz olmadığı için hobilerinize istediğiniz gibi zaman ayırabilirsiniz.

6-Hayalini Kurduğunuz Evcil Hayvana Sahip Olabilirsiniz

Çiftler için bir evcil hayvan edinmek, çocuklar da düşünüldüğü zaman genelde pek mümkün olmamakta. Ancak yalnız yaşıyorsanız bu sizin için hiç de geçerli değil. Kış aylarında evinizin kapılarını tüm sokak kedilerine bile açabilirsiniz.

7-Gereksiz Nezaket Gösterilerine Hiç Gerek Yok

Eşinizin ailesine ya da arkadaşlarına karşı istemeyerek de olsa gülmek zorunda değilsiniz.

8-Kariyer Basamaklarını Daha Hızlı Tırmanma Şansı

Arkanızda düşünecek hiçbir şeyin olmaması daha rahat karar alabilmek ve tamamen işinize odaklanabilmek için bulunmaz bir fırsat.

9-Dünya Turuna Bile Çıkabilirsiniz

Sizi bekleyen hiç kimse yok. İsterseniz tek başınıza bir dağ evinde kalabilir, isterseniz de aylar süren bir dünya turuna çıkabilirsiniz.

10-Arkadaşlarınızdan Kopmanıza Gerek Yok

İlişkinin ilk başlarında sorun olmasa da ilerleyen zamanlarda arkadaşlar ilişki için bir kara kedi. Ama siz istediğiniz kadar arkadaşlarınıza ve ailenize vakit ayırabilirsiniz.

11-Dağınık Olmanızda Hiçbir Sorun Yok

Evinizde istediğiniz kadar rahat davranabilir, bu dağınıklığın içerisinde kendi düzeninizi kurabilirsiniz.

12-Bol Bol Düşünebilirsiniz

Boş vakitlerinizde kendi kendinize bile sohbet edebilir, her söylediğinizi onaylayıp kendinizi takdir edebilirsiniz.

13-İhanetten Korkmayın

İlişkilerde insana hayatı zehir eden ihanetten korkmanıza ve bunun için endişe etmenize gerek yok.

14-Rol Yapmaya Gerek Yok

İşler kötü gidiyorsa oturup ağlayabilir, mutlu olduğunuzda da evde çırılçıplak gezip o çirkin sesinizle şarkılar söyleyebilirsiniz. Sizin saklamanız gereken hiçbir şey yok.

15-Yalnızlık Karizması

Yalnız ve dimdik ayakta olmanın verdiği bir çekiciliğe sahip olabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.