Bahçenizde Yumurta Kabukları Nasıl Kullanılır?

0

Yumurta kabuğu çok faydalı bir maddedir. Yumurta kabuklarını kurutun ardından ezin ve toz haline getirin. Bu tozu bitkilerinize çeşitli faydalar sağlamak için kullanabilirsiniz.

1. Gübre

Domatesler, biberler ve patlıcanların yumurta kabukları sayesinde çiceklerinin çürümesinin önlendiğini biliyor musunuz?
Bitkiler, kabuklardan kalsiyumu emerler ve sorunsuz büyürler. Maksimum etki almak için bitkileri dikerken delikleri yumurta kabuğu tozu serpin. Ardından, iki haftada bir bitkinin toprağının üzerine kabukları serpin. Yumurtayı Dondurarak Saklamanın Yöntemi

2. Bahçe Zararlısını Uzaklaştırın

Bahçenizin etrafına ezilmiş yumurta kabukları yayarak, aç salyangoz ve kesici böceklerden bitkilerini koruyabilirsiniz. Yumurtanın pürüzlü kenarları onların yumuşak bedenlerine yapışır ve bitkilere ulaşamazlar.

3. Kedileri Uzaklaştırın

Bahçenizi çöp kutusu olarak kullanan kedilerle ilgili bir sorununuz mu var? Ezilmiş yumurta kabukları onlarıda uzak tutacaktır. Kabukları sık sık tuvaletlerini yaptıkları alanlara dağıtın ve birkaç kez bu kabuklara bastıktan sonra durmayın gidecekler.Yumurta Kabuğundan Kalsiyum Tozu Üretin

4. Organik gübre

Yumurta kabukları kompostlama için mükemmel bir adaydır . Çabucak parçalanırlar ve toprağa güzel bir kalsiyum dozu katarlar. Kabukları eklemeden önce kurumuş olduğundan emin olun, böylece istenmeyen böcekleri cezbetmeyin.

Kabukların eklenmesi, uygun pH seviyesinin korunması için mükemmel bir yoldur .

5. Tohumluk Yapın

Tohumlarınızı filizlendirmek için özel kaplar almayın. Bir yumurta kabuğunun yarısını saksı toprağı ile doldurun ve bir tohum bırakın. Yumurta kartonlarınızın içine oturtun. Mükemmel bir kap olarak görev yapacaklardır.Yumurta Kabuğu Nasıl Kolay Soyulur?

6. Tavuk Yemi Yapın

Tavukların kalın kabuklu yumurtaları yapmak için bol miktarda kalsiyuma ihtiyaçları vardır. İhtiyaç duydukları besin maddelerini almalarına yardımcı olmak için düzenli yemlerine ezilmiş veya toz haline getirilmiş yumurta kabuğu ekleyin. Onlara bütün kabuklarla beslemeyin. Çatlak Yumurta Nasıl Haşlanır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.