3 Adımda İstekleri Gerçekleştirmek

0

Çoğumuz mutlu bir hayat peşindeyizdir. Bizi mutlu edecek kişiler ve olayları yakalamaya çalışırız. Sevildiğimizde, takdir edildiğimizde, alkışlandığımızda, övüldüğümüzde, ödüllendirildiğimizde mutlu olacağımız düşüncesine sahibizdir. Bilmemiz gereken en önemli şey andaki duyguları yakalayabilmektir. Mutlu olmak için geleceğe odaklanmamız bu yüzden yersizdir. Mutluluk, bir olay sonucu değil, bir an durumudur. İstekleri gerçekleştirmek yazımızda size çok etkili üç adım anlattık. Bu üç maddeyi uyguladığımızda isteklerimizin daha kolay gerçekleştiğini keşfedeceğiz. Adımlara geçmeden önce bilmemiz gereken şey, bilinçaltımızda bizi engelleyen noktaları bulmak ve onlardan kurtulmaktır. Hayatımızda tekrarlayan olaylar oluyorsa bunun sebebi bilinçaltındaki kodlamalar olabilir. Örneğin terkedilmekten korkan biri, her ilişkisinde tekrarlanan ayrılıklar yaşayabilir. İstekleri gerçekleştirmek için kendimize güvenmeli, değer vermeli ve kendimizi sevmeliyiz. Aynaya bakıp gözlerimizin güzelliğini izleme zamanıdır.

İstediğimiz konuyu ilkönce içtenlikle dile getirmemiz gerekir. Eğer bir ev istiyorsak, o evi tüm ayrıntılarla zihnimizde canlandırmalıyız. Kaç katlı, bahçeli mi, havuzu var mı, evde kimler var? Bunları belirleyin ve her gece yatmadan önce evinizde geçirdiğiniz vakitleri hayal edelim. Tüm içtenlikle ve içten gelen saf sevgi enerjisiyle isteğimizi niyet edelim. Niyet ederken “istiyorum” demek yerine “niyet ediyorum, seçiyorum” demek daha doğru olacaktır. Bu uygulamayı 21 gün aralıksız yapmak gerekir.

İsteği gerçekleştirmek konusunda atacağımız ikinci adım, niyetimize ulaşmak isten bizim neler yapabileceğimizi belirlemek. Bir kitap yazmak istiyorsak kitap konusunu belirleyebiliriz, kitap ismini bulabiliriz ve kitabı istikrarlı bir şekilde yazmaya başlayabiliriz. Motivasyonu bozacak olay, kişiler olacaktır lakin hedefimizi unutmadan yola devam etmeliyiz. İsteklerimizin çabuk gerçekleşmesini istiyorsak durumumuza çok uzak hedefler koymamalıyız. Örneğin ev almak istiyorsak ilkönce ev alacak parayı hangi işten kazanabiliriz, buna odaklanmalıyız. İşi bulduktan sonra paramızı nasıl arttırabileceğimizi düşünmeliyiz, bu aşamalardan sonra bir bakarız ki güzel bir evimiz olmuş. Nasıl olur, param yok ki diye düşünmek sadece hayalimize ulaşma zamanımızı uzatacaktır.

Yaradan bize ruh ve beden sağlığı hediye etmiştir. Bugün nefes almamı açayım da nefesim açılsın ya da düğmeye basayım da kalbimiz atmaya başlasın demiyoruz. Tıpkı bedenimiz gibi ruhumuzda bizim engellemelerimiz olmadığı sürece doğru şekilde çalışır.  İstekleri gerçekleştirmek yolunda en önemli madde İstemek, elimizden geleni yapmak ve teslimiyette olmaktır. Bir tercihi yaptıktan sonra ne olacağı konusunda kafa yorsak da hayat bize ne yaşamamız gerekiyorsa onu sunar. Bu yüzden güvenerek teslimiyet çok önemlidir. İstediğimiz her neyse bizim ve bütünün hayrınaysa gerçekleşecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.