30 Dakikada Evinizde Yüz SPA’sı Yapın

0

Yüzünüze SPA yapmak için uzun vakitler ayırarak, çok para harcamanıza gerek yok. Sadece 30 dakika ayırarak evinizde yüzünüze SPA uygulayabilirsiniz.

Adım 1: Derin Temizleme

Gün içinde kirli hava, makyaj ve farklı kirlilikler yüzünüzde bulunabilir. Bunun eve geldiğinizde banyoda yüzünüzü rutin olarak temizlemeniz gerekir. Banyo buharının yumuşatıcı etkisi olur, cildi rahatlatır. Banyoda yüzün temizlenmesinden sonra tonik kullanmayı unutmayın. Tonik kalan tüm kirleri alır ve cildi sıkılaştırır.

Adım 2: Masaj

Vücudunüzün masaja ihtiyacı olduğu gibi yüzünüzün de ihtiyacı vardır. Masaj kan dolaşımını hızlandırarak, sarkmaları önler. Her zaman hareketleri, okşama şeklinde aşağıdan yukarıya doğru yapın. Masaj sırasında boyun ve çene çizgisi üzerinde yoğunlaşmayı unutmayın. Gözlerinizin etrafına masaj yaparken, dairesel hareketleri tercih edin. Çene, yanak ve kaş kemiklerinin üzerindeki masajı dışarıdan içeriye doğru hareket uygulayın.

Adım 3: Pullanma

Peki peeling ne sıklıkla yapılmalı? Ne kadar sık yaparsanız, cildinizin üzerindeki ölü derileri atma konusunda daha şanslı olursunuz. Peeling yaparken, sert fırçalama yöntemini kullanmayın.

Adım 4: Maske

Cildinize yapacağınız maskeyi cildiniz özelliğine göre seçebilirsiniz. Gerçekten maskenin nüfus edebilmesi için 10-15 dakika kalmasını sağlayın. Gözlerinizde şişlik ve yorgunluk varsa, üzerine soğuk salatalık dilimleri koyarak çözüm bulabilirsiniz. Cildinize maske yaptıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.


Share.

About Author

Comments are closed.