Şişe Mantarları İle Yapabileceğiniz 6 Harika Şey

0

Sürdürülebilir ve çevre dostu bir yaşam sürmeyi gerçekten istiyoruz, ancak bunun yapılması daha kolay. Örneğin, sık sık, kolayca farklı bir amaç için kullanılabilecek olan çöp kutularına atıyoruz. Eski yumurta kartonlarıyla her çeşit eğlenceli şeyi yapabilirsiniz ve aynı şey şarap şişelerindeki mantarlar için de geçerlidir. Favori örneklerimizin bir listesini yaptık.

Mantarlarla çok eğlenceli şeyler yapabileceğini kim bilebilirdi!

1. Mobilya yastıkları
Ağır mobilyalarınızın bacakları zeminde çizikler bırakıyor mu? Tabii ki, basitçe mobilya pedleri satın alabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir mantarı ince dilimler halinde kolayca kesebilir ve mobilyanızın bacaklarının altına yapıştırabilirsiniz.

2. Mantar harfleri
Biraz daha mantar toplayıp şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, mantarları oluşturmak istediğiniz harf biçiminde birleştirmek.

Şişe Mantarlarından Bardak Altlığı Yapalım

3. Banyo paspasları
DIY özel bir banyo paspası ister misiniz? Yaklaşık 180 mantar biriktirin, aşağıdaki paspas gibi bir şey yapabilirsiniz. Bu şık görünümlü banyo paspasının tam olarak nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz?

175 şarap mantarı (artı hatalara izin vermek için birkaç ekstra)
sıcak tutkal çubukları
yapışmaz raf astarı

Her bir mantarı keskin bir çakı ile yarı uzunlamasına kesin. Mantarları düz, yüzü aşağı bakacak şekilde dikdörtgen şeklinde yerleştirin. Mantar konfigürasyonunuzun mümkün olduğunca düz bir dikdörtgene yakın olduğundan emin olmak için bir cetvel veya kesme matının üzerindeki çizgileri kullanın. Dış sıradaki mantar / mantar sütunlarını raf astarına aktarın ve astarın üst tarafına yapıştırın. Her bir mantarın düz tarafına, kenardan yaklaşık 1/8 inç mesafeye dikdörtgen şeklinde bir tutkal çizgisi uygulayın, mantarı matın kenarıyla hizalayın ve sert bastırın. Tüm tutkal damlamaları tam olarak sertleşmeden önce, ancak soğuduktan sonra silin (böylece kendinizi yakmazsınız).  Şarap Açacağınız Yoksa Bu Yöntemi Deneyin

4. Pullar
Mantarlardan eğlenceli pullar çıkararak çocuklarınızı saatlerce meşgul tutun! Mantarın dibine bir şekil çizin ve sonra kesin. Biraz boya alın, mantarı batırın ve çıldırın!

5. Mantar tahtası
Ayrıca birkaç mantardan hoş bir mantar tahtası oluşturabilirsiniz. Küçük bir boya ekleyin ve muhteşem görünüyor! Mantar tahtası yapmayı öğrenmek için aşağıdaki videoya bir göz atın.

https://www.instagram.com/p/Bnk9Dz6HvJp/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

6. Yılbaşı süsleri
Birkaç mantardan bir ağaç şeklinde sevimli bir Noel dekorasyonu kolayca yapabilirsiniz. Mantarın uçlarını kırmızı, yeşil veya beyaz boyayın ve ardından boyalı mantarların hepsini aşağıdaki resimde gösterildiği gibi birbirine yapıştırın. Tatillerde çok sevimli görünecek!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.