4 Ortak Sütyen Yıkama Hatası

0

Sütyen kadınların ortak giysilerinden. Ve bir kadın için sütyen seçimi kadar yıkanması da çok önemlidir. Eğer doğru bir şekilde yıkamazsanız çabuk deforme olur ve sık sık sütyen almak zorunda kalabilirsiniz.

Sütyen Nasıl Yıkanır
Sütyenin çamaşır makinenizde bükülmesini ve karışmasını önlemek için çamaşır torbası kullanın. Sütyeninizi diğer giysilerin üzerine takılmasını önlemek için torbaya koymadan önce kancalayın. Yıkayıcılarınızın sunduğu en hassas döngüyü seçin ve hassas çamaşır deterjanı ile yıkayın. Bras’in genellikle daha yumuşak bir yıkamaya ihtiyacı olur.

Kurutmak için, sütyeninizi bir havluya yaslayın ve kurutucuyu atlayın, çünkü bir kurutucunun ısısı ve çalkalanması elastikiyete ve şekline zarar verebilir ve kurutmak için asmak ise gerilmeye neden olabilir. Kapların şekilsiz veya katlanmış olmadığından emin olun ve fazla suyu almak için bir havlu kullanın (sütyeninizi sıkmayın veya bükmeyin). Uyurken sütyen takmak gögüslerin sarkmasını önler mi?

Peki sütyen yıkama konusunda yapılan hatalar nelerdir?

1. Her giymeden sonra yıkama
Deterjandan uzak durun. Sütyeninizi sık sık yıkamak, iyilik değil zarar verici olabilir. den daha fazla zarar verebilir. Gerçekten terli olmadıkça, yıkamadan önce üç veya dört kez giyiniz.

2. Spor sütyenlerini her zaman yıkayın
Nemli bir günde dışarıdaysanız ve çok fazla terleme yapıyorsanız, sütyeninizi daha çabuk yıkamak isteyeceksiniz. Yıkama, biriken yağlardan ve mikroplardan kurtulduğundan, daha fazla yağ üretiyorsunuz. Sık sık sütyeninizi yıkamanız gerekir. Bu nedenle, şık kıyafetler için kullandığınız dantelli sütyen muhtemelen bir süre için çekmecenizde bekleyebilir, ancak spor sütyeninizi her kullanımdan sonra yıkayın. Küçük gögüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

3. Sütyenlerinizi “rotasyona” tutun
Sütyenlerinizin zaman içinde elastikliğini kaybetmemesi için rotasyon halinde kullanmanız gerekir. Bunun için birkaç sütyeninizin olması gerekir. Ancak aynı sütyeni iki gün üst üste giymek sorun değildir. Geceleri çıkarmak, şeklini ve elastikiyetini yeniden kazanması için zaman vermektir. Eğer bunu sekiz ila 12 saat içinde yapamazsanız, fazladan bir gün beklemek büyük bir fark yaratmayacaktır. Sütyen ölçüsü nasıl belirlenir?

4. Bakımsız bırakmak
Sütyenlerinizi kesinlikle gelişi güzel karışık bir şekilde bir yerlere atmayın. Bu durum sütyenin şekilsizleşmesine neden olur. Sütyenlerinizi her zaman kapları birbiri içine girecek şekilde tutun. Böylece şekillerini korumuş olacaklar. 40 yaşında olunca anlaşılan 21 şey


Paylaş.

About Author

Comments are closed.