Ağız Kokusundan Kurtulmanın Hızlı Yolları

0

Nefesiniz kokuyor ama dişlerinizi fırçalamak, gargara yapmak için zamanınız ya da imkanınız mı yok? Dişinizi fırçalamadan ya da gargara yapmadan da bazı basit yöntemlerle çok hızlı bir şekilde nefesinizi tazeleyebilirsiniz.

Ağız kokusunu gideren, nefesi anında tazeleyen basit yöntemler:

Tarçın çubuğu
Tarçın eklenen herhangi bir yiyecek ya da içecek harika kokar. Nefesinizi tazelemek istediğiniz zamanlarda küçük bir parça tarçın çubuğu çiğneyebilirsiniz. Baharatın antimikrobiyal özellikleri, ağzınızdaki bakterileri temizler ve ağız kokusunu giderir.

Maydanoz
Maydanoz kokusu, ağız kokusunu maskeleyecektir. Koku veren yiyeceklerden sonra ya da nefesinizi tazelemek istediğinizde biraz maydanoz çiğneyin.

Adaçayı
Nefesinizi tazeleyecek etkili bitkilerden biri de adaçayıdır. Ağzınıza birkaç yaprak adaçayı atabilir ya da adaçayı çayı içebilirsiniz.

Avokado
Avokadonun pek çok sağlık faydası vardır ama pek çok kişi ağızdaki kötü kokuyu da gidermede etkili olduğunu bilmez. Avokado, ağızdaki bakterilerin çoğalmasına neden olan yiyecek parçalarını gidermede çok iyidir.

Ekmek
Kötü nefesin nedeni, yeterli karbonhidrat tüketmediğinizde vücutta meydana gelen kimyasal bir reaksiyon da olabilir. Bunu bir dilim ekmek tüketerek giderebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.