Ahşap Eşyaların Dayanıklılığı Arttıran Cila

0

Birçok ahşap türüne uygun, güzel kokulu ve doğal balmumu mobilya cilası tarifi vereceğiz. Üstelik sadece 2 malzeme ile yapılıyor. Mobilyalarınızın hem dayanıklılığı artacak hem de yeni gibi parlak olacak. Tamamen Doğal Mobilya Cilası Tarifi

Yaklaşık 3 bardak yapar

150g (2/3 bardak) Balmumu
600g (3 bardak) Zeytinyağı
30 damla Berrak Greyfurt Çekirdeği Ekstresi veya E Vitamini gibi antioksidanlar (isteğe bağlı)
10 damla Esansiyel yağı Lavanta (isteğe bağlı)

Zeytinyağı kendi başına ahşap mobilyalarda yeterli olabilir. Balmumu çok daha dayanıklıdır ve mobilyanıza düzenli uygulamadan sonra uzun süre kalıcı parlaklık ve doku kazandırır. Sizi kullanmaya teşvik ettiğimiz bir diğer bileşen, tamamen isteğe bağlı olmasına rağmen, işlevsel bir perspektiften açık bir Greyfurt çekirdeği ekstresi (Citricidal gibi) veya E Vitamini yağıdır. Ahşaptan Su Lekelerini Temizlemenin 5 Yolu

Balmumu kokusuzlaşmadan yıllarca sürmesine rağmen, zeytinyağının kokması çok daha muhtemeldir. Anti-oksidan, bunun oluşumunu engellemeye yardımcı olur ve cilalarınızın zengin bal kokulu balmumu gibi kokmaya devam etmesini sağlar.

Doğal balmumu mobilya cilası yapma
1. Hem balmumu hem de zeytinyağını çift bir kazan içine yerleştirin. Yağlarınızın dolaylı ve eşit şekilde ısıtılmasını istiyorsunuz, çünkü bu sizin için daha güvenli ve bileşenlerin bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor.

2. Balmumu eriyinceye kadar çift kazan / tavaları orta ateşte ısıtın. Ahşap Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

3. İsteğe bağlı antioksidan ve esansiyel yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Sıcak karışımı temiz ve kuru, geniş ağızlı kaplara dökün. Yarı sert bir balsam kıvamında en az iki saat soğumaya bırakın.

Cilanın yaklaşık 30 dakika sonra sertleştiğini göreceksiniz.

4. Cilayı parmaklarınız veya bir bezle ahşapların üzerine sürebilirsiniz. Fazla cilaları hemen silebilir veya birkaç saat açık bırakabilirsiniz. Bu yağların ahşaba nüfuz etmesi için daha fazla zaman verir. Daha sonra bir parıltıyla parlatın ve ahşabın ne kadar güzel göründüğüne sevineceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.