Ahşap Kaplar ve Kaşıklar Nasıl Korunur?

0

Ahşap kaplar eski Mısır’a kadar uzanmaktadır ve bugün hala mutfağın en yaygın araçlarından biridir. Ahşap çeşitli nedenlerle pişirilecek harika bir malzemedir ve doğru bakım ile ahşap mutfak eşyaları ve kesme tahtaları on yıllarca kullanılabilir.

Silikonun mutfak aleti pazarına hakim olduğu uzun yıllardan sonra ahşap zamansız işlevselliği sayesinde geri dönüş yaptı. Ahşap kaşıklar tencereleri çizmiyor, kimyasallar bulunmuyor ve sıcak yiyeceklerle kimyasal reaksiyona girmiyor. Kesme Tahtasını Temizlemenin Kolay Yolu

Her şeyi bulaşık makinesine atmayı seven ve mutfaktaki her şeyi sıhhileştirmek isteyen biri iseniz ahşap ürünlerin temizliğiyle ilgili bilgi sahipi olmanız gerekir. Kesme tahtasında yapılması ve yapılmaması gerekenler

İşte ahşap mutfak malzemelerine yapılması ve yapılmaması gerekenler:

Bulaşık makinesine ahşap eşyaları veya kesme tahtalarını kesinlikle KOYMAYIN.
Sıcak su ve yoğun buhar bir süre sonra ahşabın çatlamasına neden olacaktır.
Kullandıktan sonra aletleri sıcak sabunlu suda oldukça hızlı yıkayın.
Ahşap ürünlerine uzun süre kesinlikle suda BIRAKMAYIN.
Yıkadığınız ahşap ürünleri kuru bir bezle kurulayın ve açık olarak kurumaya bırakın.
Ahşap kabınız veya kaşığınız ile güçlü tatlar veya kokular bırakan bir yemek pişirdiyseniz kokunun yok olması için bir dilim limon ile ovun sonra açık havada kurumaya bırakın.
Ahşap ürünlerin kuruması ve çatlamasını önlemek için arada bir mineralli bir yağ ile ovun. Ahşap mobilyalar nasıl temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.