Akneler İçin Zerdeçal Maskesi

0

Zerdeçal hem iç hem de dış sağlık için asırlardır kullanılan bir üründür. Bu doğal, antiseptik, anti-inflamatuar ve renk dengeleme özellikleri bulunan zerdeçal, antioksidan özelliği sayesinde Batıda her geçen gün kullanımı artıyor.

Zerdeçal’ın Inflamasyonu düşürme yeteneği özellikle akne tedavisinde de son yıllarda çığır açmaktadırb Antiaging özelliğinin yanısıra ciltte yenilenmeyi sağlayan kollajen oluşmasına neden olan anahtar vitaminleri de ihtiva eder.

Zerdeçal ile cildinize peeling yapmanız halinde, cildin yağ salımını kontrol edebileceğiniz gibi siyah noktaların oluşmasını da önleyebilirsiniz. Sebum yani yağ salımını dengelerken gözeneklerin açık kalması çok önemlidir. Böylece  sivilce ve aknelere neden olan siyah noktalar oluşmaz.

Zerdeçalı kullanırken, cildinizi iyi durulayın ve koyu renk bir havlu kullanın. Çünkü zerdeçal, cildinizde kalabilir ve havlunuzu boyayabilir.

Zerdeçal Akne Maskesi:

Bir tutan Zerdeçal

1 yemek kaşığı püre olgun muz

Muzu iyice ezin ve püre haline getirin. Üzerine bir tutam zerdeçal ilave edin. İyice karıştırın ve cildinize sürün. 5 ila 10 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın.

Zerdeçal, antioksidanlar açısından inanılmaz derecede zengindir. Ayrıca doğal bir antibakteriyeldir. Muz ise potasyum ve çinko özelliği ile cildiniz üzerindeki tahrişi önler. Ayrıca muzda akne tedavisinde etkili olan doğal enzimler vardır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.