Akrilik Trikodan Statik Elektriği Önlemenin Yolları

0

Akrilik( yapay elyaflar arasında yüne en çok benzeyenidir), ısınan bir ortamda diğer liflere sürtündüğünde statik elektrik oluşur. Genel olarak zararsız olsa da, bir süveterin içindeki statik elektrik yumuşaklık dokusunu geçip cildinizin yanı sıra diğer malzemelere yapışmasına neden olur. Bu statik elektriği her zamanki çamaşır rutininiz sırasında önleyebilirsiniz. Zaten statik olarak basılmış süveter kullanıyorsanız, statik yükü nötralize ederek rahatsızlığı azaltabilirsiniz. Giysilerinizdeki Statik Elektrikten Kurtulmanın Yolları

Yıkama Yaptıktan Sonra Statik Elektriği Azaltma
Metal bir askıyı süveterin içinde kaydırın. Süveterin dışından başka bir askı sürtün. Bu statik yükü etkisiz hale getirir.

Bir kurutucu kağıdı nemlendirin ve süveterin üzerine sürün.

Beyaz sirke ve suyu bir sprey şişesinde karıştırın. Süveteri karışımla hafifçe ıslatın.

Kazağı giymeden önce ellerinizi ve kollarınızı losyonla nemlendirin. Nem kalan statik elektriği azaltacaktır.

Yıkama Yaparken Statik Elektriği Önleme
Çamaşır yıkamadan önce doğal ve sentetik malzemeleri ayırın. Bu, statik elektriğin doğal liflerden yapılmış giysilere yayılmasını önleyecektir. Saçlarınız Sürekli Elektrikleniyorsa Bunları Deneyin!

Akrilikleri yıkarken çamaşır makinenize 1/4 fincan beyaz sirke ekleyin. Bu, süveteri yumuşatacak, küflenmeyi yok edecek ve statik yapışmayı azaltacaktır.

Kurutma makinesine süveterle birlikte yumuşatıcı bir tabaka koyun. Süveteri kuru olduğu anda veya nemliyken çıkarın. Kazağı fazla kurutursanız, statik elektrik artar.

Ellerinizi losyonla nemlendirin veya kuru süveteri katlarken ellerinizi suyla ıslatın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.