Akşamdan Kalma İseniz Cildinize Dikkat Edin

0

Akşam içkiyi fazla kaçırıp eğlendiniz. Ama sabah kalktığınızda kendinizi kötü hissediyorsunuz. Geçe geç yattığınız için gözleriniz şiş ve kızarmış olabilir. Ama esas cildiniz geceden en çok etkilenen yerinizdir. Çünkü alkol, cildinizi susuz bırakmış olabilir. Peki bunun için ertesi sabah ne yapılması gerekir?

Dermatologlar, alkolün cildi kuruttuğu görüşünde birleşiyorlar. Ne içtiğinizin çok fazla önemi yok. Alkol içinde bulunan şeker vücudunuzda bulunan suyu emer ve yok eder. Bunun için de alkol aldığınız gecenin ertesi günü cildiniz çok daha kötü görünür. Tab mümkün olduğu kadar alkol oranı düşük içecekleri tercih etmek bir miktar daha iyi olabilir.

Cildin altında bulunan yağ tabakası su ile beslenir. Alkol sebebiyle vücudunuz susuz kalırsa, o zaman cildiniz daha soluk hale gelir ve ışıltısını kaybeder.

Peki bu durumda ne yapılması gerekir?

Dermatologlar, içke içilen gecenin ardından bol miktarda su içilmesini öneriyor. Böylece vücudunuzda bulunan toksinleri daha kolay bir şekilde dışarıya atabilirsiniz.

Ayrıca cildinizin yeniden suya kavuşması için cildinizi zeynityağı ile masaj yapın. ardından banyo yapın ama banyo sırasında sabun kullanmayın, banyo sonrasında vücudunuzu sadece tampon yapar gibi kurulayın. Böylece cildinizin üzerinde kalan su içeriye çekilecektir.

Bu dönemde protein almanız da iyi olacaktır. Örneğin, tavuk suyuna çorba size iyi gelecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.