Alüminyum Tavalarda Renk Değişikliği Nasıl Giderilir?

0

Patates gibi alkali gıdalar alüminyum tavalarda renk atmasına neden olur, ancak asitli maddelerle orijinal parlaklıklarını parlatabilirsiniz. Bazı bulaşık deterjanları veya sudaki yüksek mineral konsantrasyonları da kararmış alüminyuma neden olabilir, bu da temizlik için daha fazla asit gerektirebilir. Tavaların yanmış yiyecekleri gevşetmek için sıcak suya koyun ve sonra tahta veya plastik bir kapla herhangi bir birikintiyi kazıyın. Bu, alüminyumdan renk bozulmasının giderilmesine yardımcı olur.

Alüminyum kabınızı suyla doldurun ve her litre suya iki çorba kaşığı krem tartar ekleyin ya da su bardağı başına bir çay kaşığı beyaz damıtılmış sirke ekleyin. Krem Tartarın 20 Şaşırtıcı Kullanım Alanı

Tavayı ısıtılmış bir ocak ocağının üzerine yerleştirin ve karışımı renksiz tavanın içinde yaklaşık 10 dakika veya lekeler kalkana kadar kaynatın.

Karışımı dökün ve kabın soğumasını bekleyin. Alüminyum tavayı elle ılık suyla ve normal bulaşık deterjanıyla yıkayın. Tavayı her zamanki gibi kurutun.

İpuçları
Tencereniz ocak üzerine yerleştirilemeyecek kadar büyükse, sirke veya krem tartarı tavaya koyun ve üzerine kaynar su dökün ve soğuduktan sonra elle yıkayın. Alüminyum Kapların Kullanılmaması Gereken Yiyecekler

Renk atmasını gidermek için tavada ravent pişirin, ancak içinde şeker kullanmayın veya daha sonra raventi kesinlikle yemeyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.