Ankastre Ürünlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

0

Ankastre ürünler mutfaklarımıza çok daha şık ve güzel bir hava kattı ama beyaz eşyalara nazaran da dikkatleri daha çok üzerlerine çektiler. Daha şık görünen farklı dış yüzeyleriyse kir ve lekeleri daha çok görünür kıldı. Bu yüzden belki de ankastre ürünlerin temizliği, neredeyse bulaşık yıkarmışçasına günübirlik bir rutin halini aldı.

Ancak bu temizlikte dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var;  Davlumbazın Filtresini Temizlemenin Pratik Yolu

* Temizlik öncesinde varsa kullanım talimatlarına uyarak cihazların temizliğe hazır hale getirilmesi önemlidir (elektrik bağlantısının kesilmesi vs).

* Temizlikte süngerlerin sert yüzeyi de dahil olmak üzere, kesinlikle yüzeyleri çizebilecek ürünler kullanılmamalıdır. Bunun için en uygun seçim mikrofiber bezler olacaktır.

* Temizliğin çok zor olmaması için fırın ve ocak gibi ürünlere yemek yaparken sıçrayan yemek artıklarını daha sıcakken temizlemek oldukça önemlidir.

* Cif ve deterjan gibi kimyasallar özellikle paslanmaz inox yüzeyleri çizip matlaştırabilecektir. Bu yüzden ankastre ürünlerin temizliği için satılan özel ürünler kullanmak, mutfağınızın ilk günkü gibi görünmesi için oldukça önemli.

* Eğer elinizde bu iş için özel olarak üretilmiş temizlik ürünlerinden yoksa, bebe yağı da size yardımcı olabilir. Bir pamuk yardımı ile bebe yağını ankastre ürünlerinizin yüzeylerine uygulayacak olursanız su lekeleri ve parmak izlerini yok edip, daha parlak bir görüntü alabilirsiniz. Ancak inatçı lekeler için bebe yağı elbette yeterli olamayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.