Araba Hırsızlarından Basit Korunma Yöntemleri

0

Otomobiller çok pahalıdır ve birçok insanın bir araba alabilmek için yıllarca çalışması gerekir. Ancak, bir hırsızın arabayı çalması 60 saniyeden az sürer. Basit bazı yöntemlerle hırsızlığın önüne geçmek mümkün.

Hırsızların arabaları çalmak için kullandıkları hileleri ve bunlara karşı nasıl önlemler alınabileceğini birkaç madde halinde sıraladık.

1. Bebek kamerası
Hırsızlar genellikle arabayı çalmak için gece saatlerini seçerler, çünkü etrafta daha az insan vardır ve araba sahibinin görmesi pek mümkün değildir. Araba temizlerken yapılan 6 hata

Çocuğunuz olmasa bile, bir bebek kamerası almayı düşünebilirsiniz. İçeride olanları canlı olarak yayınlamak için arabanıza koyabilirsiniz. Bebek kameraları gece görüş ve ses özelliklerine sahiptir, bu nedenle birileri arabanıza girmeye çalışırsa derhal sizi uyaracaktır. Ve bu tür cihazlarla ilgili en iyi şey, hırsızın görüntüsünü yakalayabilmenizdir. Aracınız çalınsa bile polis, kimi aradığını bilecektir.

araba-hirsizdan-koruma2

2. Kill switch
Motorun ateşleme düzeneğine giden elektriği kesmeye yarayan, motoru durduran ve devre dışı bırakana kadar bir otomobilin çalıştırılmasını imkansız hale getiren bir cihazdır. Otomobillerde genellikle birkaç tane gizli anahtar bulunur, bu nedenle hepsini bulmak bir hırsız için uzun bir zaman demektir. Hırsız bu riski almaz, çünkü hırsızlık saniyeler içinde gerçekleşen bir olaydır. Kill switch’ler ile ilgili tek sorun kendi başınıza kurmanın kolay olmamasıdır. Bu konuda bir beceriye sahip değilseniz, bir tamirciyi görmenizde fayda var. Araba camının buhar olmasını engellemenin kolay yolu

3. Çıkarılabilir direksiyon
Hırsızlar çok iyi şoförlerdir, ancak direksiyon olmadan bir otomobili kontrol edemezler. Bu nedenle, çıkarılabilir bir direksiyon iyi fikir olabilir.

araba-hirsizdan-koruma3

4. Lastik kilitleri
Hiçbir hırsız lastik kilidi olan bir arabaya binmeyecek. Bu sadece çok fazla iş demektir. Yanlış yere park edilen araçlara takılan lastik kilitleri, sizin için de güvence olabilir. Lastik kilitleri ile ilgili tek sorun, bunları takmanın zaman almasıdır. Ama arabam daha değerli diyorsanız, uğraşmakta yarar var. Araba koltuklarını temizlemenin kolay yolu

5. GPS takip cihazı
Araba hırsızları bir suç mahallinden mümkün olduğunca çabuk kurtulmaya çalışır. Arabanız çalınırsa polis için işleri kolaylaştırmanın bir yolu var: GPS takip cihazı. Aracınızın içinde bir yere koyun. Bu tür cihazlar, hücresel sinyali olmayan bölgelerden bile sinyal gönderebilir, bu nedenle çalınan bir aracın bulunma şansı oldukça yüksektir. Araba alırken nelere dikkat etmelisiniz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.