Araba Koltuğunuzu Temizlemenin Kolay Yolları

0

Araba koltukları günlük yaşantı içinde çok kirlenen yerlerden biridir. Yiyecek kırıntıları, saçlar, lekeler… Arabanızın koltuklarının lekesiz, temiz, taze kokulu olmasını istiyorsanız size güzel bir temizlik önerimiz olacak.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı

2 yemek kaşığı yıkama sodası

2 su bardağı sıcak su

Karıştırma kabı

Temizleme fırçası

Temiz havlu

Keten spreyi (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Öncelikle koltuklarınızı elektrik süpürgesiyle vakumlayarak işe başlayın. Ardından koltukların kumaşına yapışmış olan kirleri kuru temizleme fırçası ile temizleyin. Böylece koltukların kumaşı da hava almaya başlayacaktır.

Sırada koltukların temizlenmesine geldi. Yukarıda verdiğimiz malzemeleri bir kap içinde birleştirin. Bulaşık sabunu kumaş üzerindeki yağları çıkararak yenilenmesini sağlar, çamaşır sodası ise temizliğin daha güçlü olmasını sağlar. Her iki malzemede kumaşlarda güvenle kullanılabilir. Sıcak su ekleyin ve temizleme fırçasını batırarak koltuklarınızı temizleyin. Ancak fırçayı ıslattıktan sonra koltuğa sürmeden önce sallayın ve üzerindeki fazla suyu atın. Çünkü koltukların suyu emmemesi gerekiyor. Bu aynı zamanda döşeme üzerindeki tüylerin alınmasını yardımcı olur.

İşlem bittikten sonra havlu ile koltuğu silin ve tüm koltuklar temizleninceye kadar çalışmaya devam edin. Pencereleri indirin ve hava alarak kurumaya bırakın. Daha sonra sprey ile arabanızı güzel kokmasını sağlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.