Araba Temizlerken En Sık Yapılan 6 Hata

0

Arabayı temizlemek hafta sonu yapılacak işler listenizdeki en büyük işlerden biridir. Eğer hafta sonu gibi değerli bir zamanınızı arabanızı temizleme ayırıyorsanız bunu doğru yaptığınızdan emin olmak istersiniz. İşte araba temizlerken yapılan basit ama önemli hatalar.

    1- Güneşin altında yıkamak

Elbette, iyi bir fikir gibi gelebilir, güneşli bir gün arabayı çok çabuk kurutabilir. Ancak, bu arabada su lekeleri ile sonuçlanır. Bunun yerine, sabah veya akşam saatlerinde bu işi yapın.

  1. Dışta bulaşık sabunu kullanmak

Ne yaparsanız yapın ama bunu yapmayın. Mutfaktaki bulaşık deterjanını arabanızda kullanmamalısınız. Otomobilin boyası çok sert ve örümcek ağı gibi görünen çizilmelere neden olabilir.

  1. Üstten alta doğru temizlemek

Yıkamayı, sağdan sola, soldan sağa yaparsanız, kendinize bir kötülük yapıyorsunuz demektir. Çizgileri önlemenin en iyi yolu, aracınızı üstten alta doğru temizlemektir, yıkamanın tek yönde olması çizikleri önlemeye yardımcı olur.

  1. Anteni yok saymak

Çoğu yeni araçta, motoru kapattığınızda arabaya giren antenler bulunur. Bu da, kiri iç mekana sürükleyebilir. Bunu önlemek için anteni balmumu kağıdıyla ovun.

  1. Camların kurumamasını beklememek

Arabayı tamamen kurutmak 2-3 saat sürebilir. Çoğu kişi bunu bilmemekte ve camları erken açıp kapatmakta bu da camda su izlerine neden olmaktadır. Sabır erdemdir, bir dahaki sefere birkaç saat bekleyin.

  1. Suyu boşa akıtmak

Tıpkı dişlerinizi fırçalarken de suyu kapatmanız gerektiği gibi arabanızı yıkarken da aynı şeyi yapmanız gerekiyor .


Paylaş.

About Author

Comments are closed.