Arabanızı Temizlemeniz İçin 9 Kullanışlı İpucu

0

Birçok insan her gün otomobili kullanmasına rağmen, düzenli olarak arabayı temizlemek tamamen farklı bir konudur. Hadi arabanızın içini temizlemeye başlayın. Bu ipuçlarıyla çok daha kolay hale gelecek.

1. Vazelin ile kontrol panelinizi tekrar parlak hale getirin
Gösterge tablonuzun yepyeni bir şekilde parlamasını ister misiniz? Bunu Vaseline ile yapabilirsiniz. Bir beze biraz Vazelin koyun ve kontrol panelinize sürün. Bu kadar basit! Araba Camının Buhar Olmasını Engellemenin Kolay Yolu

2. Farlarınızı diş macunu ile temizleyin
Farlarınız donuk görünüyorsa, bunu bir diş macunu ile düzeltebilirsiniz. Farlarınızı biraz diş macunu ile cömertçe yağlayın ve 15 dakika bekletin. Sonra diş macununu temiz bir bezle silin ve suyla durulayın.

3. Bardak tutuculara muffin kalıpları yerleştirin
Uzun bir araba yolculuğunuz var ve hareket halindeyken bir şeyler içmeyi ve yemeyi sever misiniz? Sonra (silikon) çörek kutularını bardak tutuculara yerleştirin. Yemeğinizi ve içeceğinizi kırıntıları da yakalayacak kalıplara koyun. Muffin tenekeleri bir süre sonra atılabilir veya temizlenebilir. Arabadaki Bardak Tutucusu Nasıl Temizlenir?

4. Karbonatla tozu ile lekeleri çıkarın
Arabanızın döşemesine yanlışlıkla içecek dökerseniz lekeyi biraz karbonat tozu ile çıkarabilirsiniz. Küçük bir kaseye üç çay kaşığı karbonat koyun ve bir kaşık beyaz sirke ekleyin. Bunu kalın bir macun haline getirin ve eski bir diş fırçasını karışıma batırın. Lekeyi karışımla fırçalayın ve kuruyana kadar birkaç dakika bekletin. Sonra bir elektrikli süpürge alın ve kurumuş tozu çıkarın.

5. Çekçek ile köpek tüylerini alın
Köpeğiniz düzenli olarak arabanızın arka koltuğuna oturtuyorsanız tüyler tüm koltuğu kaplar. Bu tüyleri bir silecekle kolayca çıkarabilirsiniz. Bir sprey şişesine biraz su koyun ve hoş bir koku için biraz yumuşatıcı ekleyin. Kıllara biraz su püskürtün ve sileceği çıkarmak için kullanın. Her Araba Sahibinin Bilmesi Gereken 7 Uygulama

6. Arabanızı kendiniz yıkayın
400 mililitre su içeren bir kaba yaklaşık 50 mililitre deterjan ve 50 gram karbonat tozu koyun. İyi karıştırın ve arabınızı yıkamaya başlayın.

7. Arabanız güzel koksun
En sevdiğiniz esansın bir kısmını tahta bir mandal üzerine serpin. Ardından mandalınızı aracınızın havalandırma ızgarasına klipsleyin. Arabanızdaki havalandırmayı açtığınızda koku araba içine yayılacaktır. Bir Mandal İle Arabanızı Mis Gibi Koksun

8. Pencere temizleyicisi olarak votka
Arabanızın camlarını iz bırakmadan temizlemek biraz votka ile mümkün. Birkaç damla sabunu bir bardak votka ile karıştırın. Pencerelerinizi temizlemek için bunu kullanın!

9. Böcekleri temizlemek için kuru mendil kullanın
Yaz aylarında birkaç kilometre sürüş yapanlar arabaya yapışan böcekleri bilir. Temizlenmesi gereken çok iş gibi görünse de aslında kolay. Kuru temizleme bezini ıslatın ve tamponunuzu temizlemek için bunu kullanın. Köpeğiniz Arabada Nerede Seyahat Ediyor?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.