Aşk Kapınızı Hala Çalmadı mı?

0

Bazen etrafınıza bakarsınız. Herkesin hayatında bir aşk vardır ancak sizin aradığınız bu değildir. Bazen hayat kişileri sevgi ve aşk konusunda korkutur. Sevdiğiniz birini kaybetmek ya da aşkların biteceğine inanmak sizi anın büyüsünü yaşamaktan uzaklaştırır ve günlük telaşlara iter.

hala-aski-bulamadiniz-mi33

Aslında herkes hayatında beraber, bütün olacağı kişiyi arar. Hatta bazı insanlar aşık olmayı ve aşık olmanın verdiği acıyı dahi severler. Nedeni ise aşkın ve aşk acısının kişilere verdiği güçtür. Her kadın çektiği acıdan sonra daha güçlü olur ve yaşadığını hisseder. Ama yeniden aşık olmaktan korkmaz. Bu sevdiğiniz bir yemeyi tekrar ve tekrar istemeniz gibidir.

hala-aski-bulamadiniz-mi3

Aşk ve sevgiler kendinizi tanımanızı ve insanlara karşı olan sınırlarınızı ölçmenize yardımcıdır. Aşık olmaktan ve anın büyüsünü yakalamaktan çekinmeyin. Aşk her an her yerde olabilir. Sadece kendinizi hazır hissetmeniz ve aşkı hissetmek için kendinizi bırakmanız yeterlidir.

0dc9c6d31c7024f091fe74c05fbe7c17

Elbette incineceksiniz, kırılacaksınız hatta aylarca depresyona dahi gireceksiniz. Ancak kendinize hayat felsefesi olarak benimsemeniz gereken bir cümle varsa o da kesinlikle ‘Hayat size daha iyisini vermek için yanınızdaki insanlardan kopmanızı sağlar.’ olacaktır.

hala-aski-bulamadiniz-mi1

Aşkı hissettiğinizde bundan kopamayacak ve onun getirdiklerine hazır olacaksınızdır. Kaç yaşına gelirseniz gelin bu uzun bir yoldur ve bu yolda yürürken her ilişkiniz ayrı bir deneyim olacaktır.

hala-aski-bulamadiniz-mi35


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.