At Kestanesi Çamaşır Sabunu Nasıl Yapılır?

0

At kestanelerinin çamaşır sabunu olarak çalışmasının nedeni, aynı sabun cevizi gibi, sabun benzeri bir kimyasal bileşik olan saponinler içermeleridir. Tabi elbette hepsi doğaldır.

At Kestanesi Çamaşır Sabunu Nasıl Yapılır?
Sonbaharda parklara gittiğinizde at kestaneleri toplayabilirsiniz. Topladığınız at kestanesilerini bir çekiç kullanarak diş yeşil kabuklarını çıkarın. İçindeki kestaneleri isterseniz ezin isterseniz bıçakla dörde kesin. Boraksız Sıvı Çamaşır Deterjanı Nasıl Yapılır?

Sonra, yarım bardak çeyrek kestanesi alın onları bir cam ölçme kabına yerleştirin ve bir bardak sıcak su ekleyin. Şimdi, demlenmesi gerekiyor. Eğer onları bir çekiçle ya da karıştırıcı ile ufaladıysanız, saponinleri serbest bırakmak için sadece 30 dakika kadar beklemeleri gerekir, ancak çeyrek şeklinde kestiyseniz gece boyunca demlenmesini bekleyin. Çamaşır Deterjanı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Sabah baktığınızda suyun süt gibi göründüğünü göreceksiniz. Bu malzeme kalın ve bulutlu, sarı bir renk tonuna sahip. Hepsi bu kadar! Çamaşırların her birini yıkamak için sadece 1/4 ila 1/3 bardak gerekir. Gerisini buzdolabına koyun ve bir hafta boyunca kullanablirsiniz. İsterseniz içine hoş bir koku için birkaç damla lavanta esansiyel yağı da ekleyebilirsiniz. Kıyafetleriniz taze, temiz ve çok hoş kokulu çıkıyor. Çay Ağacı + Biberiye İle Çamaşır Deterjanızı Yapın

Eğer denerseniz aklınızda tutmanız gereken birkaç şey.. At kestanesi çamaşır sabunu günlük yıkama için mükemmeldir, ancak çok kirli veya lekeli giysileriniz varsa, önce temiz çıkması için ön hazırlamanız gerekir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.