Avokado Yağını Kendiniz Yapabilirsiniz

0

Avokado yağı çok yumuşak, yeşilimsi ve hafif kokulu bir yağdır. Cildi ve saçı mükemmel olarak yumuşatır. Nemlendirme özelliklerine ek olarak, avokado yağı aynı zamanda doğal bir güneş koruyucu işlevi görür. Buzdolabında bir ila iki yıl tutabilirsiniz.

Avokado yıkayın ve soyun. Çekirdeğini çıkarın. Meyvenin etli kısmını bir blender veya mutfak robotuna koyun.

Blender veya mutfak robotunu kapatın. Püre ayarını seçin ve pürüzsüz bir püre elde edene kadar meyveyi karıştırın. Bir blender veya mutfak robotunuz yoksa elle veya patates ezici ile de ezebilirsiniz. Harmanlanmış avokadoyu orta boy bir tencereye aktarın. Avokado Yağı İle Saç ve Cildinizi Yenileyin

Yapışmadığından veya yanmadığından emin olmak için püre edilmiş avokadoları orta ateşte karıştırıp her üç ila beş dakikada bir karıştırın. Kaynamaya ve yükselmeye başlayacaktır. Renk açık yeşilden koyu yeşil veya kahverengine dönene kadar pişirmeye devam edin.

Su buharlaştığında, kabı ocaktan alın. Avokado karışımını büyük bir cam kaseye aktarın. Kaseyi tülbentle örtün. Ardından, bezi yerine sabitlemek için pamuklu pişirme sicimi veya lastik bir bant kullanın. Kasenin iki tarafını tutarken ters çevirin. Baş aşağı döndüğünde sicim veya lastik bandı dikkatlice çıkarın ve bir çuval gibi görünecek şekilde kumaşın üstünü birlikte çekin.

Süzülmüş yağı yakalamak için orta büyüklükte bir kabın üzerinde karışımı sıkın. Artık yağ çıkmayıncaya kadar süzmeye devam edin. Avokado Yağının Yararları

Hava geçirmez bir kaba yağı dökün ve daha sonra kullanmak üzere saklayın.

Fırında Hazırlama:

Bu yöntemde avokado püresini ocak üzerine değil fırın tepsisine yayın. Avokado kahverengileşinceye ve susuz hale gelinceye kadar 155 ° C’de pişirin, yaklaşık dört ila beş saat. Yanmadığından emin olmak için sık sık kontrol edin.

Avokado susuz kaldıktan sonra tepsiyi soğumaya bırakın. Avokado tabakasını fırın tepsisinden bir spatula ile kazıyın. Süper Nemlendirici Aloe Vera- Avokado Yüz Maskesi

Avokadoyu, bir ölçme kabı veya cam kap üzerine ince bir pamuklu beze yerleştirin. Yağın tamamı süzülünceye kadar sıkın. Yağı hava geçirmez bir şişede saklayın.


Share.

About Author

Comments are closed.