Ayağa Vuran Topuklu Ayakkabı İçin Çözümler

0

Ayakkabı vurması, gününüzü berbat hale getirme riski olan bir durumdur. Genellikle ayakların arka kısmında sorun yaşansa da kimi zaman ön ve yan bölümlerde vurma da görülebilir. Topuklu ayakkabı giyen kadınlarda ise; bu risk çok daha büyüktür.

Ayakkabı Seçimi

  • Ayakkabı vurmasının önüne geçmek için ayakkabı seçimine özel göstermeniz önemlidir. Sabahları uyandığınızda, ayaklarınız şiş olur. Ayakkabı almaya da bu saatlerde gitmelisiniz. Aksi halde, şiş olmayan ayaklara göre aldığınız ayakkabılar, sabahları ya da vücudunuz ödem tuttuğunda ciddi acı yapabilir. Vuran ayakkabı acısı nasıl giderilir?
  • Ayakkabıyı giyin ve direkt seçim yapmak yerine mağaza içerisinde 5 dakika yürüyün. Eğer; küçük parmağınızın üzerine fazla yüklendiğinizi hissediyorsanız, modeli ne kadar beğenseniz de vazgeçmelisiniz.
  • Ayakkabılarınızın kesim noktalarını kontrol etmelisiniz. Bu noktalar keskinse; ayakkabıların vurma ihtimali de büyüktür.

Ayakkabı Vurması İçin Çözümler

  • Ayakkabınızın içerisini gazete ile doldurun. Ardından 2 poşete koyun ve güzelce bağladıktan sonra derin dondurucuya koyun. 1 gece kalması yeterli olacaktır. Ancak ayakkabılarınız deri ise; zarar vermesi olasıdır.
  • Bir bezi sirkeyle ıslatın ve ayakkabılarınızın iç, dış tüm yüzeyini silin. Ardından bezi ayakkabıların içerisine koyun ve kurutma makinesi yardımıyla kurutun. Ayakların su toplaması nasıl önlenir ve tedavi edilir?
  • Ayakkabıları ilk kez giymeden önce bir tencerede su kaynatın ve bu buhara ayakkabıları tutun. Ayakkabının hafif açılmasının ardından, gazete kâğıdını ayakkabıların içerisine koyun ve 3-4 gün kadar bekletin. Ayakkabı vurması olayının tarihe karıştığını göreceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.